Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zapraszamy na seans Commando Ninja

Dzięki wsparciu fanów na Kickstarter.com udało się zrealizować fanowską komedię akcji, która swoim stylem nawiązuje do lat 80-tych. „Commando Ninja”, napisał i wyreżyserował Benjamin Combes i już dziś możemy ocenić efekt końcowy jego projektu.

„Commando Ninja” opowiada o weteranie Wietnamskich Zielonych Beretów, którego córka została porwana przez sekretną Organizację Ninja, dowodzoną przez dyktatora Ameryki Środkowej, który chce stworzyć nowy porządek świata…

W filmie pojawia się wiele miejsc akcji: Los Angeles, góry Kanady, wojna wietnamska, a nawet nieco apokaliptycznych klimatów… Nad soundtrackiem pracują tacy artyści jak Cobra Copter, Flash Arnold i OGRE, a także Thomas Cappeau. Ścieżki dźwiękowej możecie posłuchać pod tym adresem: commandoninja.bandcamp.com

Główny bohater ma na imię John, jest świetnie wyszkolonym komandosem i ninja. Po latach aresztu, porzuceniu przez żonę, zapomnieniu przez Amerykę, stracił wiarę i żyje samotnie w górach Kanady. Kolejny bohater to Hopkins. Dołączył do armii w wieku 16 lat, pochodzi z Texasu i jest tym typem człowieka, na którego zawsze można liczyć. Podczas służby w Wietnamie stracił ramię i ma cybernetyczną rękę. Pułkownik Kinsky to syn byłego oficera SS, który pragnie rządzić Ameryką i wprowadzić nowy porządek świata dzięki swojej armii ninja.

W obsadzie „Commando Ninja” pojawią się m.in. Eric Carlesi, Philippe Allier, Olivier Dobremel, Stéphane Asensio, Cécile Fargues, Anaëlle Rincent, Charlotte Poncin oraz Thyra Hann Phonephet.