Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zarys fabularny kontynuacji Avatara

W przeciągu następnych 7 lat mają się pojawić aż 4 sequele „Avatara”. Do tej pory panowała jednak cisza w sprawie tego, co ma się w nich wydarzyć. Teraz jednak nadszedł czas, aby zdradzić kilka faktów dotyczących fabuły – co też tym razem wymyślił James Cameron? W jednym z wywiadów zapowiedział, że będzie to coś na styl rodzinnej sagi.

Historia w sequelach tak naprawdę skupia się na Jake’u, Neytiri i ich dzieciach. To bardziej taka rodzinna saga o walce z ludźmi. – zapowiedział Cameron.

Już wcześniej krążyły plotki, że Jake Sully (Sam Worthington) poślubi Neytiri (Zoe Saldana), zostanie nowym dowódcą plemienia i historia częściowo skupi się ponownie na wojnie, jaką będą prowadzić z rasą ludzką, która im zagraża. Jak widać, plotki okazały się być prawdą.

Chociaż premiera filmu „Avatar 2” planowana jest na Boże Narodzenie 2018 roku, to Cameron przestrzega, że wciąż może to ulec zmianie:

Jeszcze nie przesunęliśmy docelowej daty premmiery, ale zrobimy to, jeżeli będziemy musieli. Najważniejszą rzeczą dla mnie nie jest to, kiedy film się pojawi, ale odpowiedni rytm uwalniania wzoru tej historii. Chcę, żeby filmy pojawiły się w jak najmniejszych odstępach czasu. Jeżeli miałyby to być roczne przerwy z premierami w Boże Narodzenie, to chciałbym być pewien, że będziemy w stanie dotrzymać tę obietnicę. – kontynuuje reżyser.

Aktualnie Cameron zajmuje się jeszcze promowaniem projektu „Toruk – The First Flight”, którego inspiracją był właśnie „Avatar”. Jest to pomysł Cirque du Soleila. Chociaż „Toruk” nie ma związku z sequelami, to jednak nawiązanie do pierwszej części sagi jest widoczne już na pierwszy rzut oka, co przyznaje nawet sam Cameron.