Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zawirowania wokół ekranizacji The Last of Us

Nieporozumienia na planie filmowym to ostatnio coraz częstszy problem. Tym razem spotkała się z nim adaptacja filmowa gry „The Last of Us”. Chociaż chodziły już plotki, że główne role przypadną Maisie Williams i Bruce’owi Campbellowi, a produkcją ma się zająć Sam Raimi, to jakoś nie słychać nic konkretnego dotyczącego tego projektu.

Sam Raimi po raz pierwszy zapowiedział ten film na Comic-Conie w 2014 roku. Miał pisać scenariusz wraz z Neilem Druckmannem z Naughty Dog (firma odpowiedzialna za wydanie gry). IGN złapało producenta podczas jednego z wydarzeń promujących jego thriller „Don’t Breathe” i zapytało o obecny stan rzeczy i dlaczego produkcja nie rusza dalej:

Cóż, niestety jeden z powodów jest taki, że gdy poszliśmy do Neila wraz z Ghost House Pictures, mieliśmy nadzieję, że otrzymamy prawa takie, jak do każdego projektu, którego się podejmujemy, a potem go przeniesiemy i sprzedamy, ale będziemy kontrolować prawa. Z tym udał się do Sony – z którymi ma dobre układy – ale oni mieli na to swój plan, a Neil swój – nie próbuję być poprawny politycznie – ale ich plany się nie zgadzały. A ponieważ moja firma tych praw nie posiada, to nie mogę mu za bardzo pomóc. Mimo że jestem jednym z producentów, których on obsadził, to jednak sprzedał swoje prawa do Sony, Sony zatrudniło mnie jako producenta przez przypadek, a ja nie mogę z tymi prawami nic zrobić, nie jestem w fotelu kierowcy, więc nie mogę Wam powiedzieć, jaką decyzję podejmą Sony i Neil. Jeżeli zdecydują się pójść naprzód, chętnie im pomogę. – wyjaśnił Raimi.

Maisie Williams wyznała, że bardzo chętnie wcieliłaby się w postać Ellie. Sam Raimi został jednak zapytany konkretnie, czy jest nadal zaangażowany w ten projekt:

Tak, jestem. Nie wiem do końca, co to oznacza. Póki co, tylko tu tkwię. Oni nie chcą ruszyć naprzód, a to nie moja sprawa mówić dlaczego, a Neil, tak myślę, ma z nimi lekkie nieporozumienie odnośnie tego, jak wszystko powinno wyglądać, dlatego ten zastój. A ja nie mam uprawnień, żeby to ruszyć dalej. – wyjaśnił.

Gra opowiada historię mężczyzny o imieniu Joel i nastoletniej Ellie znajdującej się pod jego opieką. Razem muszą połączyć siły, aby przeżyć w świecie zniszczonym przez tajemniczą zarazę, która przemienia ludzi w krwiożercze monstra.