Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zbliża się premiera filmu dokumentalnego o… Neilu Gaimanie!

 

Czy są tutaj obecni fani Neila Gaimana? Jeśli tak, proszę zapiąć pasy i wczytać się uważnie! Mamy bowiem dla Was nietypowe wieści.

 

Na 8 lipca zaplanowana jest premiera filmu, ale nie jest to adaptacja czy ekranizacja twórczości Gaimana, nie jest to także produkcja, do której napisałby scenariusz. To film dokumentalny o nim samym.

W „Neil Gaiman: Dream Dangerously” poznamy historię dzieciństwa Gaimana, jego pierwszych sukcesów, powstawania najważniejszych dzieł oraz zdobytych nagród literackich, a także zobaczymy, jak wygląda praca nad książkami i trasy promocyjne pisarza.

Film wzbogacony zostanie animowaną opowieścią o tym, jak powstała „Koralina”, a także niesamowitymi występami gościnnymi. Na ekranie możemy spodziewać się obecności sir Terry’ego Pratchetta, George’a R.R. Martina, Michaela Sheena, Wila Wheatona, J.H. Williamsa III, Leva Grossmana, Karen Berger, Jill Thompson oraz Granta Morrisona. Reżyseruje Patrick Meaney.

Premiera produkcji będzie miała miejsce na portalu Vimeo, a dostęp do niej będzie płatny. Nie wiadomo jeszcze, czy planowany jest inny sposób dystrybucji.

Zapraszamy do zapoznania się ze zwiastunem filmu.

Neil Gaiman: Dream Dangerously from Respect Films on Vimeo.