Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zdjęcia do 20 000 mil podmorskiej żeglugi wystartują w tym roku!

Przez ostatnie kilka lat Bryan Singer był zajęty głównie filmami o X-Menach. Tego lata w kinach pojawi się „X-Men: Apocalypse”, o którym robi się już coraz głośniej, a w zeszłym tygodniu pojawił się kolejny zwiastun. Jednak Singer ma zamiar powrócić do swoich dawnych planów, a mianowicie do przeniesienia na ekran słynnej powieści Juliusza Verne, „20 000 mil podmorskiej żeglugi”. Zdjęcia mają się rozpocząć tej jesieni.

Powieść po raz pierwszy została wydana w 1870 roku i łączy w sobie elementy sci-fi oraz literatury przygodowej. Jej akcja rozgrywa się w roku 1866 i skupia się na historii tajemniczego kapitana Nemo, zoologia Pierre’a Aronnaxa oraz harpunnika Nedda Landa. Razem udają się w pościg za potężnym tworem morskim, który rzekomo jest wielorybem.

Reżyser jest bardzo podekscytowany mogąc w końcu rozwinąć ten projekt:

Jest to historia, którą chciałem opowiedzieć na nowo już od czasów dzieciństwa. Obiecuję, że to będzie najbardziej epicka i emocjonalna przygoda wszechczasów! Przygoda bardzo bliska mojemu sercu. Nie porzucam świata X-Menów. Jestem bardzo podekscytowany „X-Men: Apocalypse”. Jestem również podekscytowany pracą z moimi przyjaciółmi z Fox, z którymi łączy mnie długa i owocna współpraca. Odkąd byłem chłopcem i po raz pierwszy odkryłem powieść Juliusza Verne z 1870 roku, marzyłem o opowiedzeniu na nowo tej klasycznej historii. Nie ujawniając zbyt wiele, pojawi się tam więcej bohaterów niż tylko oryginalni bohaterowie tacy jak Kapitan Nemo, Ned Land i Profesor Aronnax, wprowadzę również nowe, intrygujące postacie i zwroty akcji rodem z sci-fi, co razem złoży się na ponadczasową przygodę wszechczasów. – zapowiedział Bryan Singer.