Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zdjęcia do Batmana ruszą za rok?

Jeszcze w marcu bieżącego roku Matt Reeves (“Projekt: Monster”, “Wojna o planetę małp”) ogłosił, że zdjęcia na planie reżyserowanego przez niego “The Batman” rozpoczną się w ostatnich miesiącach 2019 roku, ale z niedawnych doniesień “Variety” wynika, że twórca wciąż nanosi poprawki do fabuły filmu.

Być może sprawi to, że ekipa wejdzie na plan dopiero na początku przyszłego roku, co może – choć nie musi – wpłynąć na datę premiery, obecnie przewidzianą na 25 czerwca 2021 roku.

Aktualnie oprócz korekt fabuły, trwają także poszukiwania odtwórcy głównej roli. Warner Bros. szuka rozpoznawalnego aktora w wieku 25-33 lat, tak więc na ekranie prawdopodobnie pojawi się wreszcie młodsza wersja Batmana. Przewidywalnie jego towarzysze, Alfred Pennyworth oraz James Gordon, również będą nieco młodsi niż sylwetki, które dotychczas mieli okazję zobaczyć widzowie.

“The Batman” ma podobno dziać się w latach 90., a cała akcja będzie mieć charakter detektywistyczny, dzięki któremu filmowcy nawiążą do pierwotnych wersji komiksowego pierwowzoru, gdzie Mroczny Rycerz to przede wszystkim najlepszy detektyw na świecie, a nie po prostu wyjęty spod prawa nocy stróż Gotham City.