Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zdjęcia do IX epizodu Gwiezdnych Wojen rozpoczną się już wiosną 2017?

Jeśli wierzyć najnowszym doniesieniom, LucasFilm nie zamierza zwlekać z rozpoczęciem zdjęć do „Star Wars: Episode 9”. Plotki głoszą, że produkcja rozpocznie się w kwietniu przyszłego roku najprawdopodobniej w londyńskim Pinewood Studios, gdzie kręcono trzy najnowsze części. Gdyby przesłanki się sprawdziły, zdjęcia rozpoczęłyby się ponad 2 lata przed premierą zaplanowaną na 23 maja 2019.

Warto zaznaczyć, że na 25 maja 2018 wyznaczono premierę filmu o Hanie Solo, a jeżeli zdjęcia do epizodu 9. faktycznie rozpoczęłyby się w kwietniu, możliwe że studio utrzymałoby swego rodzaju tradycję majowych premier i film ukazałby się w maju 2019.

W sierpniu Mark Hamill potwierdził, że Luke Skywalker pojawi się w produkcji, ale dodatkowe szczegóły nie zdążyły jeszcze wypłynąć. Reżyser Colin Trevorrow zapewnił fanów, że nowa trylogia przyniesie satysfakcjonujące odpowiedzi na wszelkie teorie dotyczące Rey (Daisy Ridley) i jej pochodzenia.

Jeśli chodzi o ciekawostki techniczne, filmowiec potwierdził także ostatnio, że w planach jest stworzenie sequela na filmie 65mm, a Kodak potwierdził taką możliwość. Użycie tej techniki pozwoliłoby na wzbogacenie wizualne produkcji.