Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zdjęcia do Justice League Part One wystartują wiosną 2016

Szczegóły dotyczące dwóch filmów z uniwersum DC, „Ligi sprawiedliwości” oraz „Wonder Woman”, zdradził producent Charles Roven. Premiery obydwu obrazów są zaplanowane na 2017 rok. Kiedy zaczną się prace na planach tych produkcji?

W rozmowie z portalem Collider producent „Justice League: Part One”, Charles Roven ujawnił, że prace na planie filmu są wstępnie zaplanowane na pierwszy kwartał 2016 roku. Zdjęcia będą kręcone na terenie Wielkiej Brytanii.

Ponad to, obydwie części „Ligi Sprawiedliwości” nie powstaną w tym samym czasie. „Justice League Part One” i „Justice League Part Two” stworzone zostaną jako dwie osobne produkcje.

Reżyserią „Justice League Part One” zajmie się Zack Snyder, a scenariusz przygotował Chris Terrio („Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, „Operacja Argo”). W skład obsady wchodzą: Henry Cavill (Superman), Ben Affleck (Batman), Gal Gadot (Wonder Woman), Momoa (Aquaman), Ezra Miller (Flash) oraz Ray Fisher (Cyborg).

Premiera pierwszej części „Ligi Sprwiedliwości” została zaplanowana na 10 listopada 2017 roku, natomiast część druga zobaczymy 14 czerwca 2019 roku.

W najbliższym czasie zaś czekają nas 3 filmy z uniwersum DC: “Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, który wejdzie do kin 25 marca przyszłego roku, solowy film o „Wonder Woman” 23 czerwca 2016 roku oraz „Legion samobójców”, którego premiera zaplanowana jest na 5 sierpnia 2016 roku.

W wywiadzie z Colliderem Roven wspomniał również o „Wonder Woman”. Prace na planie tego filmu zaczynają się już w tym miesiącu, a zdjęcia kręcone będą na terenie Włoch i Wielkiej Brytanii.

Reżyserią „Wonder Woman” zajmie się Patty Jenkins („Monster”, „Dochodzenie”, „Pięć”). Scenariusz przygotował Jason Fuchs („Epoka lodowcowa 4: Wędrówka kontynentów”, „Piotruś. Wyprawa do Nibylandii”). W rolach głównych wystąpią Gal Gadot (Wonder Woman) i Chris Pine (Steve Trevor). Premiera już 23 czerwca 2016, ale postać Wonder Woman zadebiutuje na wielkim ekranie w filmie „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” już w marcu przyszłego roku.