Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zdjęcia do nowej Piły ruszą w przeciągu miesiąca

Niedawno Lionsgate i Twisted Pictures zaskoczyły widzów tym, że za sterami nowych „Pił” ma stanąć znany komik Chris Rock, a teraz okazuje się, że pierwsza odsłona pod jego kierownictwem zacznie być kręcona w ciągu najbliższych tygodni.

Wieść została przekazana przez nowego reżysera „Piły”, Darrena Bousmana, który wyraził swoje podekscytowanie nadchodzącą pracą na Twitterze. Właśnie tam oznajmił, że zdjęcia wystartują za niedługo.

Scenariusz do nowej „Piły” opracowali Pete Goldfinger i Josh Stolberg na bazie pomysłu Chrisa Rocka. Według niektórych źródeł sam Rock ma także pojawić się na ekranie.

Prezes Lionsgate, Joe Drake, powiedział, że gdy Chris Rock przedstawił studiu swą koncepcję przyszłości franczyzy byli gotowi powierzyć mu produkcję. Wspomina także, że to ich jedna z bardziej udanych serii, a nadchodząca produkcja ma być co najmniej tak intensywna jak poprzednie „Piły”. Chris ponoć wymyślił rewelacyjny pomysł, szanujący dziedzictwo materiału, ale przede wszystkim ożywający go specyficznym dowcipem, kreatywnym podejściem do wielu kwestii i pasją do klasycznych filmów grozy.

Nowa „Piła” ma trafić do kin 23 października 2020 roku.


Źródło: comicbook.com