Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ziemia ma nowego wroga – nadchodzi Piąta fala

 

Premiera ekranizacji powieści Ricka Yanceya, „Piąta fala” już niebawem, a tymczasem Sony Pictures udostępniło kolejny materiał promujący obraz.

Reżyserią filmu zajął się J. Blakeson, a scenariusz napisała Susannah Grant.

Ludzkość nie była w stanie przeciwstawić się inwazji obcej cywilizacji tysiąckrotnie bardziej zaawansowanej i równie bezwzględnej. Wystarczyły cztery fale kosmicznej inwazji, by z 7 miliardów ludzi na całej planecie, zdołała ocaleć zaledwie garstka. Obcy najpierw odebrali nam elektryczność, potem zrzucili powodzie, zarazy i inne klęski żywiołowe. Ostatnie niedobitki ludzkości, szukają schronienia i walczą o przetrwanie na okupowanej planecie. Czy ktokolwiek zdoła przeżyć nadchodzącą 5 falę inwazji? Obcy zdołali poznać nasz sposób myślenia i są w stanie przewidywać każdy krok. Ziemia to krajobraz wymarłych miasteczek, płonących metropolii, a ludzie szukają schronienia w obozach dla uchodźców i tajnych bazach wojskowych.

Główni bohaterowie to Cassie, Evan, Ben i Sams – każde z nich próbuje przetrwać i zrozumieć, co się stało i kim są kosmici, który postanowili wymordować całą ludzkość. A przede wszystkim – czy istnieje choćby cień szansy na przetrwanie.

Cassie wyrusza na poszukiwania brata porwanego najprawdopodobniej przez wyglądających jak ludzie obcych. Czy przypadkowo spotkany przez dziewczynę młody mężczyzna pomoże jej odnaleźć brata? Czy może jest zakonspirowanym kosmitą?…

W obsadzie „Piątej fali” zobaczymy: Chloë Grace Moretz (jako Cassie Sullivan), Nicka Robinsona (Ben Parish), Alexa Roe (Evan Walker), Zackary’ego Arthur (Sammy Sullivan) oraz Lieva Schreibera (Pułkownik Vosch).

Światowa premiera została zaplanowana na 15 stycznia 2016 roku. Poniżej prezentujemy najnowszy zwiastun produkcji.