Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zmarł Bill Paxton

Aktor znany z występów w takich produkcjach jak „Titanic”, „Apollo 13”, „Twister” czy „Obcy: Decydujące starcie”, zmarł wczoraj na skutek powikłań po operacji serca. Miał 61 lat.

Bill Paxton urodził się w 1955 roku w Fort Worth w stanie Teksas. Po studiach przeniósł się do Los Angeles w Kaliforni, gdzie początkowo pracował jako scenograf przy produkcjach reżysera Rogera Cormana. Pierwszą pamiętną rolą aktora był gościnny występ w „Terminatorze” (1984) Jamesa Camerona, a później Paxton często współpracował z reżyserem regularnie, m.in. przy „Obcy: Decydujące starcie”, „Prawdziwe kłamstwa” czy „Titanic”. W ostatnim czasie wziął udział w takich produkcjach jak „Na skraju jutra”, „Texas Rising – Narodziny Republiki” czy „Agenci T.A.R.C.Z.Y.” Ostatnim występem Paxtona na dużym ekranie będzie rola ojca Mae w filmie „Krąg” w reżyserii Jamesa Ponsoldta u boku Emmy Watson i Toma Hanksa, którego premiera została wyznaczona na 28 kwietnia.

Paxton zostawił żonę Louise Newberry i dwoje dzieci, Jakuba i Lydię. Rodzina aktora wydała następujące oświadczenie:

Ze bólem informujemy, że Bill Paxton zmarł w wyniku pooperacyjnych powikłań. Kochający mąż i ojciec, który swoją karierę w Hollywood zaczął od pracy jako scenograf. Przez trwającą czterdzieści lat karierę stał się lubianym i cenionym aktorem i filmowcem. Jego zaangażowanie i pasja dla sztuki była znana wszystkim jego najbliższym, był pełen ciepła i niewyczerpanej energii.