Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zmarł Chadwick Boseman

Smutne wieści dotarły do nas z Los Angeles. W wieku 43 lat zmarł Chadwick Boseman („Czarna Pantera”) o czym poinformowała agentka aktora Nicki Fioravante. Boseman od lat zmagał się z chorobą nowotworową, a swoje największe role odegrał znając diagnozę.

Chadwick Aaron Boseman urodził się 29 listopada 1977 roku w Anderson w Południowej Karolinie. Od początku wiązał swoją przyszłość z aktorstwem. Ukończył wydział reżyserii na Uniwersytecie Howarda, a następnie British American Drama Academy.

Karierę aktorską rozpoczął w 2003 roku udziałem w serialu „Brygada ratunkowa”, a później m.in. w „Ostrym dyżurze”, „Dowodach zbrodni”, „Castle” czy „Fringe: Na granicy światów”. W 2008 roku Boseman przeprowadził się na stałe do Los Angeles i w tym samym roku miał miejsce jego debiut na dużym ekranie – w filmie „Ekspres – bohater futbolu” wcielił się w gwiazdę futbolu amerykańskiego Floyda Little. Jego kariera nabrała tempa i stał się rozpoznawalny dzięki rolom w filmach biograficznych takich jak „42 – Prawdziwa historia amerykańskiej legendy” (2013), „Get on Up” (2014) oraz „Marshall” (2017).

W 2016 roku stał się częścią Kinowego Uniwersum Marvela. W filmie „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” wcielił się w postać T’Challi, władcy Wakandy znanego jako Czarna Pantera. Chadwick Boseman sportretował go jeszcze w kolejnych widowiskach Marvela, ale to solowy film „Czarna Pantera” z 2018 roku sprawił, że aktor stał się symbolem i prawdziwym superbohaterem dla całego pokolenia.

Przyczyną śmierci Chadwicka Bosemana był nowotwór jelita grubego, z którym aktor zmagał się od 4 lat. Postanowił jednak nie ogłaszać publicznie swojej choroby, a wszystkie filmy od czasu „Marshalla” nakręcił w przerwach między kolejnymi operacjami i chemioterapiami. Aktor zmarł 28 sierpnia 2020 roku w domu w otoczeniu rodziny.

It is with immeasurable grief that we confirm the passing of Chadwick Boseman.⁣⁣Chadwick was diagnosed with stage III…

Opublikowany przez Chadwick Boseman Piątek, 28 sierpnia 2020