Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zmarł Marty Sklar, legendarny pomysłotwórca i prawa ręka Walta Disneya

Marty Sklar, legendarny pomysłodawca wielu produkcji Disneya oraz bezpośredni współpracownik słynnego Walta zmarł w wieku 83 lat. Pozostawił za sobą żonę Leah, syna Howarda, córkę Leslie i wnuki: Gabriela, Hannah, Rachel i Jacoba.

Bob Iger, prezes wykonawczy Walt Disney Company oddał Sklarowi honory na oficjalnej stronie wytwórni:

Wszystko dotyczące Marty’ego jest legendarne – jego osiągnięcia, duch, kariera. Uosabiał wszystko co najlepsze w Disneyu, od jego niezwykłej oryginalności po radosny optymizm i błysk geniuszu. Twórca miał bardzo mocną więź z samym Waltem. Nikt nie był bardziej oddany Disneyowi niż Marty i będziemy tęsknić za jego entuzjazmem, duchem i wdziękiem.

Sklar rozpoczął swoją karierę od 1955 roku, kiedy to współtworzył szalony park rozrywki z Waltem Disneyem. Wkrótce potem pisał przemówienia Walta, tworzył materiały reklamowe i wideo promujące park. W tym okresie Marty współpracował bezpośrednio z założycielem studia. Jeden z byłych prezesów Disneylandu Jim Cora powiedział:

– Rozumiał Disneya, bo uczył się u jego boku. Był Jimmy’m Cricketem organizacji i utrzymywał jej podstawy.

Sklar napisał również autobiografię streszczającą jego 53-letnią karierę – nosi tytuł: “Dream It! Do It!: My Half-Century Creating Disney’s Magic Kingdoms”.