Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zmarł Roger Moore

 

Świat filmu opuściła kolejna legenda. W wieku 89 lat zmarł brytyjski aktor Roger Moore, który w latach 1973 – 1985 wcielał się w postać Jamesa Bonda.

Informację o śmierci Moore’a potwierdziła jego rodzina, publikując następujące oświadczenie na jego koncie na Twitterze:

Roger Moore (sir Roger George Moore) urodził się 14 października 1927 roku w Londynie. Popularność przyniosły mu seriale „Święty” (1962-1969), w którym wcielał się w postać Simona Templara aka Święty oraz „Partnerzy” („Detektywi z wyższych sfer”, 1971–1972), gdzie występował jako lord Brett Sinclair.

Aktor na zawsze zostanie w pamięci świata dzięki odgrywaniu postaci kultowego Agenta Jej Królewskiej Mości, Jamesa Bonda, którego grał w rekordowych siedmiu produkcjach: „Żyj i pozwól umrzeć”, „Człowiek ze złotym pistoletem”, „Szpieg, który mnie kochał”, „Moonraker”, „Tylko dla twoich oczu”, „Ośmiorniczka” oraz „Zabójczy widok”.

Angażował się w działalność charytatywną, pełnił rolę Ambasadora Dobrej Woli UNICEF, a w 2003 roku otrzymał z rąk królowej Elżbiety II tytuł szlachecki (Knight Commander of the British Empire). Zmarł w Szwajcarii po przegranej walce z rakiem w wieku 89 lat.