Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zmień świat – nowy spot Ready Player One

 

Twórcy widowiska „Ready Player One” zaprezentowali w sieci kolejny spot promocyjny. Materiał zatytułowany „Change the World” możecie zobaczyć u nas, a film zawita do kin już za kilka miesięcy.

Oficjalny opis „Ready Player One”:

Akcja rozgrywa się w roku 2045, kiedy to świat znajduje się na skraju upadku i pogrążenia się w chaosie. Ludzie znajdują ratunek w OAZIE, ekspansywnym uniwersum rzeczywistości wirtualnej stworzonym przez błyskotliwego ekscentryka Jamesa Hallidaya (Mark Rylance). Przed śmiercią Halliday postanawia przekazać swoją niewyobrażalną fortunę pierwszej osobie, która odnajdzie cyfrowe „wielkanocne jajko” ukryte gdzieś w OAZIE. Rozpoczyna się rywalizacja, która wkrótce ogarnia cały świat. Młody Wade Watts (Tye Sheridan), kiepski kandydat na bohatera, postanawia dołączyć do karkołomnego, zakrzywiającego rzeczywistość wyścigu po skarb w fantastycznym uniwersum pełnym tajemnic, odkryć i niebezpieczeństw.

Reżyserią zajął się Steven Spielberg, a Zak Penn stworzył scenariusz filmu w oparciu o powieść autorstwa Cline’a. Tye Sheridan, gwiazda produkcji, jest znany z udziału w takich filmach jak „Fałszerz”, „Joe” i „Uciekinier”. W „Ready Player One” towarzyszyć mu będzie Olivia Cooke („Earl i ja, i umierająca dziewczyna”, „Bates Motel”). Aktorka zagra Art3mis, avatara Samanthy Cook, umieszczonego w wirtualnej rzeczywistości OASIS, stanowiącej swoiste i dalece rozwinięte połączenie znanych nam portali i serwisów społecznościowych. Obok nich zobaczymy też Hannah John-Kamen („Killjoys”), ale na razie twórcy nie zdradzają kogo zagra aktorka, jednak jej rola jest określana jako istotna.

W obsadzie znalazł się również Ben Mendelsohn („Bloodline”, „Starred Up”, „Lost River”), który zagra czarny charakter. Obok nich pojawią się także Simon Pegg („Stark Trek Beyond”) oraz zwycięzca Oscara, Mark Rylance („The BFG”).

Premiera filmu została zaplanowana na 28 marca 2018 roku, a do polskich kin film zawita 6 kwietnia. Najnowszy spot udostępniony przez Warner Bros. poniżej: