Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zmieniony tytuł nowego Hellboya

Twórcy „Hellboy: Rise of the Blood Queen” zdecydowali się zmienić tytuł swojego filmu. Odrzucili cały podtytuł produkcji.

Jak na razie zmiany w tytule nie idą w parze z fabularnymi. Film powstanie w oparciu o komiks „The Wild Hunt”, który w Polsce ukazał się pt. „Dziki gon” nakładem wydawnictwa Egmont. Poniżej możecie przeczytać oficjalny opis tej powieści graficznej autorstwa Mike’a Mignola:

Kiedy na Wyspach Brytyjskich zaczynają się budzić starożytne olbrzymy, Hellboy staje na czele gromady łowców potworów i tak rozpoczyna się wielkie polowanie – tytułowy dziki gon. Plan zagłady całej ludzkości jest dziełem Królowej Krwi i Hellboy wie, że aby ją pokonać, musi poznać całą prawdę o swoim mrocznym dziedzictwie.

Zdaniem krytyków Dziki gon jest jednym z najważniejszych tomów serii – splata w całość pozornie niepowiązane ze sobą historie, a bohatera stawia na równi z królem Arturem, Herkulesem czy irlandzkim Cúchulainnem. Wszyscy oni, narodzeni w wyniku ingerencji sił nadprzyrodzonych, pozostali ludzcy i walczyli w imię ludzkich wartości.

hellboy new title

Scenariusz nowego „Hellboy’a” przygotowali Christopher Golden, Andrew Cosby oraz sam Mike Mignola, a reżyserią zajmie się Neil Marshall („Gra o tron”). Produkcja powstanie na zlecenie Millennium Films i Dark Horse Comics z przeznaczeniem do najwyższej kategorii wiekowej, R. W roli głównej zobaczymy Davida Harboura („Stranger Things”), a najnowszym nabytkiem obsadowym jest gwiazda „Amerykańskich Bogów”, dwóch części „Johna Wicka” oraz „Deadwood” – Ian McShane. Pojawi się on w roli profesora Brooma, przybranego ojca głównego bohatera.