Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Znamy datę premiery Indiany Jonesa 5!

Po latach wielu plotek i obietnic, w końcu się doczekaliśmy oficjalnego stanowiska odnośnie kontynuacji przygód Indiany Jonesa. Doktor Henry Jones powróci na ekrany już za dwa lata. Premierę piątego filmu o najsłynniejszym archeologu zapowiedziano na 19 lipca 2019 roku. Oczywiście w tytułowej roli pojawi się Harrison Ford, a za kamerą ponownie stanie Steven Spielberg. Producentami są Kathleen Kennedy i Frank Marshall.

Indiana Jones to jeden z największych bohaterów w historii kina, nie możemy się już doczekać, kiedy ponownie powołamy go na ekran w 2019 roku. – mówi Alan Horn, szef The Walt Disney Studios. – To rzadkość, mieć tak doskonałą kombinację reżysera, producentów, aktorów i ról, nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani wyruszeniem w tę podróż z Harrisonem i Stevenem. – dodaje.

Będzie to pierwszy film o Indiana Jonesie, który nie zostanie wydany przez Paramount. Prawa przeszły do Lucasfilm i Disneya. Disney jasno obwieścił, że należy do nich, ponownie jak „Gwiezdne Wojny” czy Marvel i Pixar.

A jaka przyszłość czeka samego bohatera? Cóż, Harrison Ford w 2019 skończy 77 lat. Czy istnieją szanse na kolejne filmy? Chyba są one znikome. Może Indiana Jones odjedzie w stronę zachodzącego słońca i tak zakończy się jego wielka historia? Może pojawi się ktoś nowy, kto go godnie zastąpi?