Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Znamy datę premiery widowiska Furiosa

Po konferencji prasowej „Furiosy” z udziałem reżysera George’a Millera i jednej z gwiazd obsady – Chrisa Hemswortha, poznaliśmy kilka szczegółów dotyczących produkcji. Najważniejsze: projekt ma już ustaloną datę premiery!

George Miller kończy postprodukcję romansu „Three ThousandYears of Longing” i powoli szykuje się do swojego kolejnego projektu.W Australii odbyła się konferencja, podczas której wspólnie z Chrisem Hemsworthem zdradzili kilka szczegółów o „Furiosie”.

Widowisko „Furiosa” ma już ustaloną datę rozpoczęcia zdjęć i datę premiery. Trwają już prace pre-produkcyjne nad prequelowymspin-offem „Mad Max: Na drodze gniewu”. Ekipa filmowa wejdzie na plan w Australii w czerwcu tego roku. Główny plan zdjęciowy zostanie usytuowany w zachodnim Sydney i części stanu Nowa Południowa Walia.

Premier stanu Nowa Południowa Walia Gladys Berejiklian, zdradziła również, że widowisko „Furiosa” będzie największym filmem, jaki dotychczas powstał w kraju. Australijska ekonomia zostanie zasilona kwotą co najmniej 350 milionów dolarów australijskich, a produkcja filmu stworzy 850 miejsc pracy.

Fabuła „Furiosy” jest trzymana w tajemnicy. Z wcześniejszych informacji o filmie wynika, że przedstawi on losy młodej Furiosy, którą w filmie „Mad Max: Na drodze gniewu” zagrała CharlizeTheron. Tutaj młodszą wersję bohaterki sportretuje Anya Taylor-Joy. Obok niej w obsadzie „Furiosy” pojawią się też Chris Hemsworth i Yahya Abdul-Mateen II. Za kamerą widowiska stanie ponownie George Miller.

„Furiosa” zawita do kin 23 czerwca 2023 roku.