Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Znamy długość ekranowych przygód Aquamana

Dziś w mediach pojawiły się informacje o długości kinowej odsłony „Aquamana”. Najnowsze widowisko od DC i Warner Bros. będzie trwało 139 minut.

Film w reżyserii Jamesa Wana będzie wyraźnie dłuższy niż „Liga Sprawiedliwości” (równe 2 godziny) i potrwa zaledwie kilka minut dłużej niż „Legion Samobójców”. Czasem ekranowym nie przebije jednak widowiska „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, które trwało 2,5 godziny.

Oficjalny opis dystrybutora:

Aquaman, który jest legendą od ponad 70 lat, to Król Siedmiu Mórz. Misją, tego niechętnie sprawującego rządy na Atlantydzie władcy, jest ochrona całej Ziemi. Miota się on jednak między światem ponad powierzchnią wód nieustannie pustoszącym morza, a mieszkańcami Atlantydy dążącymi do wszczęcia buntu.

W roli głównej, Arthura Curry’ego aka Aquamana, pojawi się oczywiście Jason Momoa, jego rodziców zagrają Temuera Morrison (Thomas Curry) i Nicole Kidman (Atlanna), a jego ukochaną, Merę zagra Amber Heard. W filmie pojawią się także Willem Dafoe (Nuidis Vulko),Dolph Lundgren (król Nereus), Patrick Wilson (Orm /Ocean Master), a złoczyńcę i wroga Aquamana, Black Mantę, zagra Yahya Abdul-Mateen II.

„Aquaman” wejdzie do kin 21 grudnia 2018 roku.