Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zobaczcie sekwencję początkową Mortal Kombat

W sieci zaprezentowano 11-minutowy fragment nadchodzącego widowiska „Mortal Kombat”. Wideo prezentuje m.in. opening filmu w reżyserii Simona McQuoida i pojawiają się w nim Sub-Zero i Scorpion. Premiera już w ten weekend!

Oficjalny opis „Mortal Kombat”:

Zawodnik mieszanych sztuk walki Cole Young przywykł do tego, że obrywa za pieniądze. Nie ma jednak pojęcia o swoim pochodzeniu i nie wie, dlaczego władca Zaświatów Shang Tsung nasłał na niego swojego najlepszego wojownika, Sub-Zero, kriomancera z innego wymiaru. W obawie o bezpieczeństwo rodziny Cole udaje się na poszukiwanie Sonyi Blade, poleconą mu przez Jaxa. Ten major sił specjalnych ma takie samo dziwne znamię w kształcie smoka, z jakim urodził się Cole. Wkrótce Cole trafia do świątyni Lorda Raidena, jednego ze Starszych Bóstw i obrońcy Ziemi, zapewniającego schronienie tym, którzy mają smocze znamię. W świątyni Cole trenuje z doświadczonymi wojownikami Liu Kangiem i Kung Lao oraz zbuntowanym najemnikiem Kano. Wspólnie staną do walki największych mistrzów Ziemi z przeciwnikami z Zaświatów, w której stawką jest wszechświat. Ale czy Cole zdoła uwolnić swoje arcana – niezmierzoną moc we wnętrzu duszy – i zdąży nie tylko ocalić bliskich, ale i powstrzymać Zaświaty raz na zawsze?

Simon McQuoid wyreżyserował produkcję, zaś Oren Uzriel i Greg Russo opracowali scenariusz. W obsadzie znaleźli się Tadanobu Asano (Raiden), Max Huang (Kung Lao), Jessica McNamee (Sonya Blade), Josh Lawson (Kano), Sisi Stringer (Mileena), Ludi Lin (Liu Kang) czy Mehcad Brooks (Jackson „Jax” Briggs).

Premiera została zaplanowana na 23 kwietnia 2021 roku na HBO Max i w kinach (IMAX).