Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowe informacje na temat King Kong vs. Godzilla

 

Wytwórnia Legendary Pictures ma poważne plany związane ze swoimi słynnymi potworami, a dokładniej z King Kongiem i Godzillą.

Zapowiedź „Kong: Skull Island” pojawiła się na Comic-Conie jeszcze zanim film pozyskał reżysera (Jordan Vogt-Roberts obecnie pracuje nad tym projektem), a sequel „Godzilli” z 2014 roku został ogłoszony tuż po premierze pierwszej części.

Kilka miesięcy później Legendary zaszokowało wszystkich, gdy przenieśli „Kong: Skull Island” z Universal do Warner Bros. Była to jednak część większego projektu, umożliwiającego sytuację, w której te dwa słynne potwory wejdą ze sobą w interakcję. A co się kryje pod słowem „interakcja”? Oczywiście walka! Wyobrażacie sobie starcie Godzilli i King Konga? To by było coś!

Jednak jaki jest prawdziwy powód tego, że powstanie taka historia? Okazuje się, że dyrektor generalny Legendary Pictures, Thomas Tull, ma ku temu bardzo osobiste powody… „Chcę zobaczyć, jak ze sobą walczą”. Ot cała filozofia! Jednak czy można go za to obwiniać? Na pewno nie!

Premiera filmu „Kong:Skull Island” zaplanowana jest dopiero na marzec 2017 roku. Za reżyserię odpowiada Jordan Vogt-Roberts, a scenariusz stworzyli John Gatins i Max Borenstein.

Z kolei „King Kong vs. Godzilla” zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych w 2020 roku.