Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zombie Express | Powstanie trzeci film?

Jak donosi serwis Variety, Sang-ho Yeon nie wyklucza powstania kolejnej odsłony „Zombie expressu”. Jakie są szanse na realizację projektu?

Pierwszy „Zombie Express” zadebiutował w 2016 roku i okazał się kasowym hitem, który przyciągnął rzesze fanów na całym świecie. Na powrót do świata opanowanego przez zombie musieliśmy czekać do 2020 roku, kiedy to na ekranach zagościła kontynuacja – „Zombie express 2: Półwysep”. Film mimo pandemii osiągnął dobre wyniki i został trzecim najbardziej kasowym widowiskiem w Korei Południowej. Teraz pojawiły się głosy o możliwości realizacji kolejnego widowiska z cyklu.

Obecnie Sang-ho Yeon promuje swój nowy serial „Hellbound”, który możemy już oglądać na Netflix. W wywiadzie z Variety reżyser został zapytany o możliwość powrotu do świata „Zombie Expressu” i zdradził, że rozważa kilka pomysłów fabularnych. Filmowiec skłania się ku koncepcji bliższej jedynce, niż „Półwyspowi”. Znów chciałby zamknąć bohaterów w ograniczonej przestrzeni, by dodać dodatkowe napięcie do zagrożenia ze stronyy nieumarłych.

Niestety, Sang-ho Yeon przyznał, że nie wie czy będzie miał w najbliższej przyszłości rozwinąć ten projekt. Jego grafik jest napięty i dopiero po realizacji bieżących zobowiązań będzie mógł zająć się projektem „Zombie express 3”. Dodatkowo reżyser zdecydowanie wykluczył opcję powstania serialu kontynuującego filmowy cykl. Zdaniem filmowca w Korei Południowej nie ma sprzyjających warunków by stworzyć odcinkową opowieść na tak wysokim poziomie wizualnym jak w kinowych widowiskach.