Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zombie express ze stacją w USA

Amerykański remake “Train to Busan” (“Zombie express”, “Boo-san-haeng”) zajmą się James Wan i Gary Dauberman. Film powstanie na zlecenie wytwórni New Line.

O prawa do nakręcenie amerykańskiej wersji koreańskiego hitu walczyło wiele wytwórni, ale ostatecznie to New Line, które jest częścią koncernu Warner Bros., zwyciężyło w wyścigu. Współproducentem zostało francuskie studio Gaumont.

“Zombie express” przeniosą w amerykańskie realia James Wan (na stanowisku producenta) i Gary Dauberman, który przygotuje scenariusz produkcji. Jak na razie nie znamy szczegółów dotyczących fabuły produkcji.

Zaś oryginał, “Boo-san-haeng”, doczeka się kontynuacji. Nie ma co się dziwić, ponieważ debiut reżyserski Sang-ho Yeona zarobił łącznie ponad 87 mln dolarów. Początek zdjęć na planie sequela został zaplanowany na 2019 rok.

Oficjalny opis pierwowzoru, który na ekranach kin zagościł w 2016 roku:

Seok Woo jest przepracowanym menedżerem w dużej seulskiej korporacji. Odeszła od niego żona, a z córeczką ma chłodne relacje. W dniu urodzin dziewczynki Woo wybiera się z nią do mieszkającej w Pusan matki. Wsiadają do szybkiego pociągu KTX i ruszają w drogę. Tymczasem w kraju wybucha epidemia zombie. Koreę Południową ogarnia chaos, a kolejne ofiary dołączają do hord żywych trupów. Zarażeni trafiają także do pociągu. Podróż momentalnie staje się koszmarem i dramatyczną walką o przetrwanie. „Zombie Express” tak jak większość wybitnych horrorów nie jest tylko filmem dostarczającym dobrą rozrywkę, lecz także skrywa w sobie głębszy przekaz – krytykę korporacyjnego establishmentu oraz opowieść o poświęceniu podczas apokalipsy.