Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zorro Reborn – powstanie reboot w wersji postapo!

Studio Lantica Media wspólnie Sobini Films wznawiają prace nad zapowiedzianym w 2011 roku przez 20th Century Fox projektem „Zorro Reborn. Będzie to produkcja znacznie odbiegająca od tradycyjnej historii zamaskowanego szermierza. Akcja toczyć się będzie bowiem w postapokaliptycznej przyszłości.

Pomysł na film pojawił się już 15 lat temu. Projekt z 2011 zakładał powstanie postapokaliptycznego thrillera, któremu bliżej w założeniach do westernów Sergio Leone czy „To nie jest kraj dla starych ludzi” braci Coen, niż popularnej wersji z Antonio Banderasem w roli głównej. Tutaj Zorro miał być opętany pragnieniem zemsty, a nie kierować się poczuciem sprawiedliwości.

Jak mówi jeden z producentów – Mark Amin („Frida”, „Good Kill”, „Obłąkani”), film „Zorro Reborn” będzie zwieńczeniem jego marzeń, którego realizacji nie może się doczekać.

Czy nowa ekipa producentów będzie czerpać z pierwotnych panów i scenariusza Lee Shipmana i Briana McGreevy’ego? Możemy się spodziewać więcej szczegółów już niebawem, ponieważ zdjęcia do produkcji mają rozpocząć się już w przyszłym roku na Dominikanie. Obecnie trwają poszukiwania reżysera i kompletowanie obsady.

Postać Zorro została stworzona przez pisarza Johnstona McCulley’a w oparciu o opowieści o kalifornijskim banicie Joaquínie Murieta. Zamaskowany szermierz po raz pierwszy pojawił się w powieści McCulleya pt. „The Curse of Capistrano” w roku 1919.

Jak na razie wiadomo, że akcja „Zorro Reborn” toczyć się będzie w niedalekiej, postapokaliptycznej przyszłości. Możemy się spodziewać, że i tym razem najsłynniejszy zamaskowany szermierz będzie walczył z tyranizującymi ludzi wrogami.

Ostatnia produkcja z tą kultową postacią to film „Legenda Zorro” z 2005 roku w reżyserii Martina Campbella z Antonio Banderasem w roli głównej.

Jak myślicie, kto nadawałby się do roli Zorro w wersji postapo?

Poniżej zwiastun od którego wszystko się zaczeło.