Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zwiastun Arrival: Czy Amy Adams powstrzyma świat przed wojną z kosmitami?

 

Nadchodzą całkiem dobre czasy dla fanów sci-fi – na HBO gości obiecujący serial „Westworld”, a do kin niebawem wkroczy „Arrival”. W sieci pojawił się nowy trailer, dodatkowo podgrzewający atmosferę, ale na szczęście nie zdradzający żadnej tajemnicy. Obejrzyjcie go poniżej.

Po letniej fali blockbusterów napakowanych akcją, „Arrival” („Nowy początek”) może być przyjemnym powiewem sci-fi z prawdziwego zdarzenia, który być może przeniesie nas ponownie w klimat „Avatara” czy „Dystryktu 9”.

Poza Amy Adams, w obsadzie znaleźli się Jeremy Renner, Michael Stuhlbarg, Forest Whitaker i inni.

Film opowie historię zaczerpniętą z opowiadania Teda Chianga pt. “Story of Your Life”. Główną bohaterką jest Louise Banks (Amy Adams), której zdolności opierają się na ponadprzeciętnej znajomości języków obcych. Kobieta zostaje zatrudniona przez wojsko, by kontaktować się z przybyłymi na Ziemię kosmitami. Zadaniem Banks jest określenie, czy obcy mają pokojowe zamiary. Po jakimś czasie bohaterka bez trudu porozumiewa się z przybyszami i zaczyna mieć wizje, łudząco przypominające wspomnienia. Okazuje się, że stanowią one podstawę do zrozumienia prawdziwego celu odwiedzin kosmitów. Jeremy Renner wcieli się w profesora fizyki, który pomaga Banks komunikować się z obcymi. W obsadzie znaleźli się również Forrest Whitaker i Mark O’Brien, który sportretuje wojskowego, który pomoże głównej bohaterce rozwikłać zagadkę.

Film pojawi się w polskich kinach 11 listopada.