Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zwiastun dokumentu o Wiedźminie od CD Projekt Red

 

W sieci zaprezentowano oficjalny zwiastun powstającego filmu dokumentalnego poświęconego historii powstania jednego z kultowych tytułów na polskim (i zagranicznym) rynku gier – „Wiedźmina” od CD Projekt Red. Film został przygotowany przez Arkadiusza Kamińskiego i ekipę arhn.eu z okazji zbliżającego się 10-lecia gry, a premiera została zaplanowana na tegoroczną jesień.

 

Tak projekt „Wiedźmin: Film Dokumentalny” opisują jego twórcy:

Komputerowy Wiedźmin obchodzi w październiku swoje 10. urodziny. Z tej okazji, od ponad pół roku, pracujemy w pocie czoła nad przygotowaniem pełnometrażowego filmu dokumentalnego. W produkcji powstającej przy nieocenionej pomocy studia CD Projekt Red przedstawimy historię narodzin tytułu przełomowego dla polskiej branży gier wideo z perspektywy kilkunastu kluczowych postaci odpowiedzialnych za niego na różnych etapach jego tworzenia. Materiał będzie zawierał niepublikowane wcześniej zdjęcia, szkice produkcyjne i historie. Premierę filmu przewidujemy na jesień 2017, w samą porę na celebrację dekady Wiedźmina CD Projektu. Produkcja zostanie udostępniona za darmo na naszym kanale Youtube w formacie 4K, w 60 klatkach na sekundę.

Zapraszamy do śledzenia nowości od arhn.eu na YouTube i wsparcia ich działalności w serwisie Patronite pod tym adresem: http://patronite.pl/arhneu