Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zwiastun Króla Lwa bije rekordy!

Pierwszy materiał wideo promujący nową odsłonę „Króla lwa” zadebiutował w ubiegły piątek i z miejsca zelektryzował miliony fanów na całym świecie. Zwiastun w przeciągu pierwszych 24 godzin obejrzano łącznie 224,6 mln razy!

Jest to drugi wynik w historii premier zwiastunów, pierwsze miejsce zajmuje „Avengers: Wojna bez granic”, której trailer obejrzano 230 mln razy w przeciągu pierwszej doby. Teraz wytwórnia Walt Disney za pośrednictwem oficjalnego konta na Facebooku, podziękowała fanom za tak duże zainteresowanie nadchodzącym filmem:

W obsadzie głosowej produkcji znajdują się Donald Glover jako Simba, Billy Eichner jako Timon, Seth Rogen jako Pumba, John Oliver jako Zazu oraz James Earl Jones, który podobnie jak to miało miejsce w przypadku animacji, użyczy swojego głosu Mufasie. Obok nich w obsadzie pojawią się także gwiazda muzyki pop, Beyoncé Knowles-Carter, która użyczy głosu Nali, John Kani (Rafiki), Florence Kasumba (Shenzi), Eric André (Azizi) oraz Keegan-Michael Key (Kamari), Alfre Woodard (Sarabi), JD McCrary (młody Simba) i Shahadi Wright Joseph (młoda Nala).

Muzykę do filmu skomponuje Hans Zimmer, który stworzył również ścieżkę dźwiękową do animowanego pierwowzoru z 1994, za którą otrzymał Oscara.

Premiera filmu została zaplanowana na 19 lipca 2019 roku.