Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zwiastun Mrocznej Wieży!

 

Pojawił się wyczekiwany trailer superprodukcji na podstawie powieści Stephena Kinga „Mroczna Wieża” („Dark Tower”). Zobaczcie jak epicką historię Kinga przeniósł na duży ekran Nikolaj Arcel.

W filmowej adaptacji „Mrocznej Wieży” zobaczymy Idrisa Elbę, który wcieli się w rolę Rolanda Deschaina aka Gunslingera, a także Matthew McConaughey’a, który sportretuje Randalla Flagga/Waltera Padicka, czyli Człowieka w Czerni. W pomocnika Rolanda, Jake’a Chambersa, wcieli się Tom Taylor. Jackie Earle Haley zagra lidera wampirów Sayre’a. Obok nich zobaczymy także Abbey Lee, Toma Taylora, Frana Kranza oraz Katheryn Winnick.

Reżyser Nikolaj Arcel („Królewska gra”, „Cała prawda o mężczyznach”, „Kochanek królowej”) zajął się scenariuszem wraz z Andersem Thomasem Jensenem, Akivą Goldsmanem i Jeffem Pinknerem.

Opis dystrybutora:

Historia Rolanda Deschaina, ostatniego żyjącego członka bractwa „rewolwerowców”, który próbuje dostać się do tytułowej Mrocznej Wieży; miejsca będącego centrum wszystkich światów. Długa droga do tego mitycznego miejsca okupiona jest stratą, nadludzkim wysiłkiem i cierpieniem. We wszystkich działaniach Roland posługuje się „Drogą Elda”, kodeksem honorowym, który określa całe jego życie. Tymczasem świat rozpada się, mieszają się czasoprzestrzenie, światy równoległe. Podróż Rolanda ma tylko jeden cel – ocalić świat przed samozagładą.