Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zwiastun nowej Drabiny Jakubowej

Jeszcze niedawno mówiło się o odświeżonej wersji „Drabiny Jakubowej”, o której przez pewien czas była cisza, ale teraz pojawił się pierwszy zwiastun produkcji.

Oryginalna „Drabina Jakubowa” z 1990 roku była horrorem psychologicznym, w którym główną rolę odegrał świetny Tim Robbins („Skazani na Shawshank”). Film podejmował wiele trudnych tematów, komentował skutki wojny wietnamskiej i tego, co dzieje się z człowiekiem po wstrząsających doświadczeniach, jak próbue sobie radzić z demonami przeszłości i przepracowywać traumy.

Nowa produkcja skupia się zaś także na Jacobie Singerze (Michael Ealy), tyle że weteranie walk w Afganistanie, którego nawiedzają osobliwe halucynacje. W dodatku razem z rodziną cierpi z powodu straty brata, którego ostatni raz widział umierającym na stole operacyjnym gdzieś na Bliskim Wschodzie. Jednak ten pewnego dnia puka do drzwi, cały i zdrowy, choć odmieniony, jakby nie był sobą.

Scenariusz obrazu opracowali Jeff Buhler i Sarah Thorpe, za kamerą stanął natomiast David M. Rosenthal, posiadający eksperiencje z niezależnym kinem grozy i eksperymentalnymi filmami.

W obsadzie odświeżonej „Drabiny Jakubowej” znaleźli się: Michael Ealy, Jesse Williams, Karla Souza, Nicole Beharie, Guy Burnet, Dwayne Boyd, Adam Fristoe, Kevin L. Johnson, William Tokarsky czy Ninja N. Devoe.


Źródło: wegotthiscovered.com