Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zwiastun Pinokia od Matteo Garrone

W nowej odsłonie klasycznej opowieści „Pinokio” autorstwa Carla Collodiego, Roberto Benigni pojawi się w roli Gepetta. Zobaczcie oficjalny zwiastun produkcji!

Oficjalny opis „Pinokia” w reżyserii Matteo Garrone:

Pewnego dnia w ręce poczciwego stolarza o imieniu Gepetto wpada kawałek drewna. Mężczyzna od samego początku czuje, że w tym z pozoru martwym przedmiocie kryje się jakaś magiczna siła. Postanawia wystrugać z niej postać chłopca. Niespodziewanie stworzona przez niego figurka ożywa – potrafi mówić, śmiać się, skakać i biegać. Gepetto nadaje mu imię: Pinokio i zaczyna troszczyć się o niego jak o własnego syna. Drewniany chłopczyk jest tak zafascynowany otaczającym go światem, który widzi po raz pierwszy na oczy, że przestaje słuchać dobrych rad opiekuna. Wiedziony ciekawością, Pinokio wyrusza w podróż pełną przygód, niebezpieczeństw i życiowych lekcji. Na swojej drodze spotyka magiczną wróżkę, olbrzymiego ślimaka, zwierzęta mówiące ludzkim głosem, a nawet zwiedza ogromny brzuch wieloryba. Jego śladami wyrusza zaniepokojony Gepetto. Ta wyprawa na zawsze odmieni ich życie.

W obsadzie „Pinokia” występują między innymi: Federico Ielapi (Pinokio), Roberto Benigni (Gepetto),Rocco Papaleo (Kot), Massimo Ceccherini (Lis), Marine Vacth (Błękitna Wróżka).

Polska premiera widowiska została zaplanowana na 9 października 2020 roku.