Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zwiastun Songbird –pandemiczne lovestory

Światowa pandemia nie przestaje inspirować filmowców. Tym razem swoje spojrzenie na śmiertelnego wirusa przedstawi stacja STX, dla której film pt. „Songbird” wyprodukował Michael Bay.

Akcja „Songbird” rozgrywa się w niedalekiej przyszłości w Los Angeles, gdy pandemia staje się groźniejsza niż inne plagi i zupełnie destabilizuje świat. W USA zainfekowane osoby są siłą umieszczane w specjalnych obozach. Śledzimy losy kuriera Nico (K.J. Apa), który jest uodporniony na działanie wirusa. Nie może spotykać się ze swoją dziewczyną Sarą (Sofia Carson) ze względu na trwający lockdown. Niestety, na dziewczynę pada podejrzenie o zainfekowaniu. Nico rozpoczyna wyścig z czasem przez ogarnięte chaosem i chorobą miasto, by ocalić Sarę przed więzieniem, a nawet jeszcze gorszym losem.

W rolach głównych występują K.J. Apa, Sofia Carson, Demi Moore, Alexandra Daddario, Craig Robinson, Bradley Whitford, Peter Stormare oraz Paul Walter Hauser. Reżyserią „Songbird” zajął się Adam Mason, który wspólnie z Simonem Boyesem napisał scenariusz filmu. Premiera wkrótce.