Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zwiastun Speckle The Tarbosaurus

Pojawił się zwiastun koreańskiego filmu tworzonego animacją komputerową Speckle The Tarbosaurus. Obraz jest oparty na filmie dokumentalnym z 2008 roku i ma być przygodową historią o rodzinie tarbozaurów utrzymanym w poważnej konwencji.

Akcja skupia się na Specklesie, fikcyjnym tarbozaurze, który musi walczyć, by ochronić swoją rodzinę przed Jednookim, brutalnym tyranozaurem i stawić czoło nieuchronnej katastrofie. Najmłodszym w jego rodzinie jest Spotty, który jak każdy młody dinozaur jest ciekawy życia i czeka na naukę polowania.

Pewnego razu stado Specklesa zostaje zaatakowane przez Jednookiego, starego tyranozaura, który odbiera mu jego rodzinę. Młody tarbozaur pozostaje sam, póki nie spotyka inną zagubioną przedstawicielkę swojego gatunku, która staje się jego kompanem, a w przyszłości matką jego dzieci. Po latach los sprawia, że Speckles ponownie spotyka Jednookiego. Pojawia się chęć zemsty.

Obraz ma być próbą poważnego i realistycznego przedstawienia przygód dinozaurów w stylu filmu dokumentalnego. Twórcy zapewniają, że ta trójwymiarowa produkcja nie ma być bajką skierowaną do najmłodszych. Premiera w Korei odbędzie się 26 stycznia.