Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zwiastun Suicide Squad opublikowany!

Do sieci trafił zwiastun filmu zaprezentowany na Comic-Conie w San Diego.  David Ayer reżyser, zapowiedział podczas panelu, że “Suicide Squad” będzie filmem, który skończy z dotychczasowymi sztampowymi przedstawieniami dobro vs zło. Ujął to w dość dosadnych słowach: “All this good versus evil shit is played out.” Możemy się spodziewać, że w produkcji zobaczymy tragiczny konflikt. Ayer zapowiada, że w tej produkcji nadszedł czas wyboru pomiędzy złem i mniejszym złem.

Ayer zapowiedział, że podczas pracy nad filmem starali się czerpać jak najwięcej z materiału źródłowego. Dlatego też możemy się spodziewać bardzo wiernej pierwowzorom komiksowym produkcji, w której zachowano dziwne, surrealistyczne szczegóły i ponury komiksowy klimat. Jeśli myśleliście, że zwiastun “Batman v Superman” był mroczny, to koiecznie musicie zobaczyć zapowiedź “Suicide Squad”.

Reżyser odniósł się także w żartobliwy sposób do wielu zdjęć i materiałów wideo, które wyciekały w ostatnim czasie do sieci, podczas kręcenia scen w Toronto. Zachowania fanów w stylu: “Patrzcie, znalazłem coś w sieci i koniecznie muszę wam to pokazać!” nie miało żadnego wpływu na całościowy odbiór filmu, jak podkreślił Ayer.

Podczas panelu produkcji przedstawiono po raz kolejny gwiazdorską obsadę “Suicide Squad”. Aktor Adam Beach pojawi się w roli Slipknota, Jai Courtney wcieli się w Kaptaina Boomeranga, Cara Delevingne wystąpi jako Enchantress, Karen Fukuhara zobaczymy w roli Katany, Joela Kinnamana jako Ricka Flagga, Margot Robbie zobaczymy w kreacji Harley Quinn, Adewale Akinnuoye-Agbaje będzie Killer Crockiem, Jay Hernandez – El Diablo, a Will Smith wcieli się w Deadshota. Po przestawieniu załogi Suicide Squad, zaprezentowano trailer superprodukcji. 

Zwiastun rozpoczyna się sceną obiadu, gdy Amanda Waller rozmawia z kilkorgiem wysoko postawionych funkcjonariuszy policji. Podczas rozmowy wypływa temat kryminalistów najgorszych z najgorszych. Waller przedstawia swój plan stworzenia z nich jednostki straceńców, którą można wykorzystać do zadań specjalnych o najwyższym stopniu ryzyka. Jeśli zginą podczas akcji, nikt nie będzie żałował grupy kryminalistów. Jeden z policjantów podkreślił, że mimo swoich wad, większość z przestępców posiada cenne zdolności i umiejętności, a jeśli coś pójdzie źle, to łatwo będzie znaleźć kozła ofiarnego. W dalszej części możemy zobaczyć prezentacje bohaterów “Suicide Squad” w więzieniu i poza nim, w tym szalonego Jokera (w tej roli Jared Leto), który grozi komuś śmiercią. Pojawia się także Batman, bądź osoba w jego przebraniu – te sceny kręcono na ulicach Toronto. W zwiastunie mogliśmy także zobaczyć Margot Robbie w pełnym makijażu i kostiumie Harley Quinn.

Po prezentacji trailera na scenę weszła obsada “Suicide Squad” i Will Smith powiedział, że “ta ekipa jest w stanie zrobić oszałamiające rzeczy i już niebawem to zobaczycie”.

Światowa premiera “Suicide Squad” jest zaplanowana na 3 sierpnia 2016 roku.