Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zwiastun Tale of Tales: Salma Hayek zjadająca serce potwora morskiego

 

Bazujący na „Pantameronie”, kolekcji baśni od Giambattisty Basile’a opublikowanej w 1643 roku, film „Tale of Tales” to trzy oddzielne historie, a każda z nich jest bardzo tradycyjną baśnią, wolną od disney-fikcji. W rezultacie otrzymujemy ciemny, groteskowy i czasami dziwny obraz. Poniżej możecie obejrzeć trailer, a w nim Salmę Hayek pożerającą ogromny kawał mięcha.

„Tale of Tales” zebrał mieszane opinie na festiwalu w Cannes w zeszłym roku, ale wielu fanów z pewnością mocno go oczekuje.

Historię rozpoczynamy w królestwie Longtrellis, gdzie rozgrywają się losy królowej starającej się o dziecko. Kiedy pojawia się tajemniczy wędrowiec i oferuje jej sposób na ciążę, zgadza się natychmiast nie zważając na konsekwencje. Kobieta rodzi syna, ale w tym samym czasie na świat przychodzi dziecko innej zaangażowanej w rytuał kobiety. Chłopcy stają się nierozłącznymi przyjaciółmi, ku niezadowoleniu królowej.

W królestwie Strongclliff tymczasem, król zmęczony jest zaciąganiem do łoża tak wielu kobiet, jak to tylko możliwe. Pewnego dnia słyszy piękny śpiew i postanawia zdobyć kobietę, którą usłyszał, ale okazuje się ona zupełną niespodzianką dla króla.

W królestwie Highhills, król otacza się dziwnymi stworzeniami, podczas gdy jego córka, księżniczka Violet dorasta. Przez śmierć jednego ze zwierząt król organizuje przerażający turniej, w którym nagrodą ma być ręka jego córki.

„Tale of Tales” ma zadebiutować 1 lipca w Anglii, a we Francji pojawił się już w zeszłym roku. Poza Salmą Hayek w filmie występują John C. Reilly, Toby Jones oraz Vincent Cassel.