Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Zwiastun thrillera Hel

 

Już w sierpniu na ekrany polskich kin wejdzie pełnometrażowy debiut reżyserski Katii Priwieziencew i Pawła Tarasiewicza. Zerknijcie na zapowiedź produkcji.

Światowa premiera obrazu miała miejsce 12 października 2015 roku, a w Polsce obraz zadebiutuje 12 sierpnia tego roku. Poniżej oficjalny opis, plakat i zwiastun produkcji.

W niewyjaśnionych okolicznościach, w odciętym od świata i na pozór spokojnym półwyspie helskim, dochodzi do tajemniczej zbrodni. Łączy ona ze sobą młodego chłopaka Kaila (Marcin Kowalczyk) oraz Milę (w tej roli debiutantka, Małgorzata Krukowska) – striptizerkę z lokalnego baru. Głównym podejrzanym w sprawie jest amerykański pisarz Jack (Philip Lenkowsky), który przyjechał do Polski pisać nowy scenariusz. Wkrótce jednak policyjne śledztwo odkryje mroczne sekrety mieszkańców kurortu.

Producentem filmu jest firma AMONDO Films, a zdjęcia to zasługa Pawła Tarasiewicza, Clemence’a Thurningera oraz Joaquina Del Paso. W obsadzie znaleźli się m.in. Philip Lenkowsky, Marcin Kowalczyk, Małgorzata Krukowska, Katarzyna Paskuda, Andrzej Baranowski, Marek Sadowski, Marika Tomczyk i Agnieszka Wąsikowska.

HEL plakat