Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Związek pomiędzy Kapitan Marvel i Ant-Manem: fizyka kwantowa produkcji MCU

Marvel Studios jest teraz naprawdę zajęte tworzeniem filmów na bieżący rok, więc całkiem zrozumiałym jest zasadniczy brak nowinek dotyczących pierwszego filmu o kolejnej superbohaterce, czyli „Kapitan Marvel”. Film nie pojawi się, dopóki postać grana przez Brie Larson nie zostanie przedstawiona w „Avengers: Infinity War”.

W jednym z ostatnich wywiadów fizyk kwantowy i naukowy konsultant Marvela, doktor Spiros Michalakis, wspomniał o pewnych powiązaniach między Kapitan Marvel (Brie Larson) i Ant-Manem (Paul Rudd). Według naukowca zrozumienie mocy Kapitan Marvel przyjdzie nam łatwiej dzięki fizyce kwantowej przedstawionej w 2015 roku w „Ant-Manie”:

To ciekawostka na przyszłość. Są różne możliwości, dzięki którym kilka świetnych pomysłów może zostać zaprezentowane na dużym ekranie w ciągu najbliższych lat. Nie tylko w “Ant-Manie” czy “Kapitan Marvel’, ale również w innych produkcjach z całego Kinowego Uniwersum Marvela. – zapowiedział Michalakis.

„Grawitacja, jak powiedział Einstein, to nic więcej niż zagięcie czasoprzestrzeni” – kontynuował naukowiec. – Zagięcie czasoprzestrzeni to zagięcie czegoś, co jest jakby czterowymiarową strukturą w formę sfery lub globu. Jeżeli to zrozumiemy i będziemy potrafili tym manipulować, to możemy zmieniać zagięcie czasoprzestrzeni – zmieniać moc grawitacji. – podkreśla naukowiec.

Chociaż Michalakis nie podał więcej informacji dotyczących „Kapitan Marvel”, to całkiem interesującym jest posłuchać o przenikaniu się fizyki światów i możliwych powiązaniach „Kapitan Marvel” z „Ant-Manem”.

Solowy film Carol Danvers aka Captain Marvel, „Kapitan Marvel”, pojawi się w kinach 8 marca 2019 roku.