Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

10 dni Champions of Nexum

Jeszcze tylko 10 dni pozostało do końca zbiórki „Champions of Nexum” na Kickstarterze od polskich zapaleńców! Co prawda kampania zgromadziła już więcej niż potrzeba do wydania środków, ale zawartość pudełka wciąż może się – i to znacznie – poszerzyć, dzięki czemu i dłużej, i intensywniej będzie można doświadczać tego świata. Tytuł oczywiście dostępny w polskiej wersji językowej!

Wesprzyj projekt!

Gra polega na tym, że każda drużyna ma w posiadaniu trzy linie wież, których musi bronić, ponieważ zdobyte przez przeciwnika zwykle przeważą o zwycięstwie – trzeba przy okazji pamiętać, że samemu również powinno się przełamać obronę wroga, za którą kryje się zamek do zdobycia. Planszowa wersja będzie oferować też inne zadania, a gracze wybiorą dla siebie bohatera z szeregiem unikalnych cech, dzięki czemu drużyny będą zazwyczaj skonstruowane z różnie ukierunkowanych postaci, co wymusi na graczach opracowywanie nowych technik i styli rozgrywki – to z kolei oznacza, że partia  każdorazowo będzie wyglądać inaczej.

“Champions of Nexum” to pierwsza prawdziwa gra planszowa w stylu MOBA, która inspirowała się grami wideo w tym gatunku (m.in. “League of Legends“. W czasie tworzenia gry wielki nacisk położono na to, aby w trakcie trwania rozgrywki gracze odczuwali emocje, które towarzyszą cyfrowym partiom zespołowym.

Celem “Champions of Nexum” jest zniszczenie zamku przeciwnika.

Osiąga się to poprzez wykonywanie powierzonych drużynie zadań.

Podszas tego, gracz będzie niszczyć Wieże, aż wreszcie uzyska dostęp do zamku wroga.

Autorami projektu są Bartłomiej Hebda, Tomasz Kalisz i Marek Zamojski.

Our Miniatures are in 38mm scale, to provide better detail and painting experience.

Gra na Kickstarterze w polskiej wersji językowej