Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

200 000 $ w puli nagród i wygrana eUnited na CWL Atlanta Open

Po weekendzie pełnym intensywnych rozgrywek między ponad 175 najlepszymi drużynami Call of Dutyna świecie, osiem zespołów zabrało do domu 200 000 dolarów. Poznajcie zwycięzców!

Santa Monica, Kalifornia – 14 lutego 2017 – CWL Atlanta Open, pełny napakowanej akcją rywalizacji, zakończył się sukcesem drużyny eUnited. Utalentowane zespoły kontynuują swoją przygodę z turniejem Call of Duty World League (CWL), prezentowanym przez PlayStation®4. W trzydniowej walce w Atlancie, organizowanej przez MLG w Georgia World Congress Center, OpTic Gaming, Team EnVyUs oraz Luminosity Gaming zajęły miejsca wśród czterech najlepszych drużyn. Lwią część puli nagród, w której znalazło się 200 000 dolarów, zgarnęło jednak eUnited, które dzięki zwycięstwu poczyniło krok w kierunku kwalifikacji do CWL Global Pro League, które rozpoczną się już w kwietniu.

Pierwszego dnia zawodów eUnitedokazało się być niepokonane. Dopiero niedzielne finały, w których drużyna musiała stawić czoła doświadczonym faworytom, OpTic Gaming, przyniosły prawdziwe wyzwanie w postaci serii zaciętych pojedynków. Ze względu na wcześniejsze mecze, OpTic musiało wygrać z eUniteddwie serie „best of five”, żeby zgarnąć pierwsze miejsce. Atmosfera była bardzo napięta, ponieważ team OpTic praktycznie z miejsca wygrał pierwszą serię 3 do 0. United odwdzięczyło się jednak przeciwnikom i w zaciętej walce triumfowało w drugiej serii 3 do 2. Tym samym zapewnili sobie swoje pierwsze zwycięstwo w historii eventów CWL. Obydwie drużyny będą obecne również na CWL Paris Open, który będzie miał miejsce już w najbliższy weekend, istnieje więc szansa na mecz rewanżowy.

W turnieju w Atlancie wzięła udział ogromna liczba drużyn – aż 160, z których 16 najlepszych walczyło w finałach. Był to tym samym jeden z największych turniejów Call of Duty w historii, rozgrywany na żywo na oczach widzów. Zgromadzili się oni w Georgia World Congress Center, ale oglądali turniej również we własnych domach: poprzez opcję w grze Infinite Warfare (In-game Video Player), na stronie MLG.tv oraz pozostałych kanałach komunikacji MLG (YouTube, Facebook, Twitch).

„Sprawdzić się w takich zawodach to genialne uczucie“, powiedział kapitan drużyny eUnited, Justin “SiLLY” Fargo-Palmer. “Wierzyliśmy w nasz zespół, dlatego to zwycięstwo jedynie sprawiło, że jesteśmy bardziej pewni siebie – i z takim nastawieniem jedziemy w najbliższy weekend do Paryża.”

Tak przedstawia się ostateczny ranking CWL Atlanta Open:
• 1.eUnited
• 2.OpTic Gaming
• 3.Team EnVyUs
• 4. Luminosity Gaming
• 5. oraz 6. Faze Clan & Team Infused
• 7. oraz 8.Pnda Gaming &Splyce

Zainteresowani CWL mogą odwiedzić stronę callofduty.com/esportsi obserwować oficjalne profile@CODWorldLeaguena Twitterze, Instagramie oraz Twitchu, by nie przegapić najświeższych wiadomości.

Aby być na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi Call of Duty WorldLeague oraz aby mieć dostęp do materiałów transmitowanych na żywo, zainteresowani mogą odwiedzić strony:
www.callofduty.com/cwl,
tv.majorleaguegaming.com/channel/cwl,
youtube.com/majorleaguegaming.

Źródło: informacja prasowa