Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Aeon’s End Rising

Jeszcze w te wakacje planszomaniacy będą mogli zapoznać się z jedną z bardziej wyczekiwanych premier tego roku, czyli karcianką „Aeon’s End”, której przedsprzedaż ostatnio została zakończona z powodu całego nakładu preorderowego, ale spokojnie, starczy dla wszystkich. Chyba.

W grę można było przetestować na Portalconie, zaś na tegorocznym Pionku dostępna była nawet do wypożyczenia i – mimo że była to angielska edycja – oswojenie się z zasadami tej, jakby nie patrzeć solidnej, rozbudowanej gry karcianej, wcale nie było takie trudne. Zresztą, samemu można się przekonać na czym ściśle polega, bowiem instrukcja udostępniona jest na stronie Portalu: https://portalgames.blob.core.windows.net/aeons-end/Aeons-End-Instrukcja.pdf.

Jednak, co to właściwie takiego?

„Aeon’s End” to kooperacyjna gra karciana, gdzie nie uświadczy się negatywnej interakcji między graczami, ponieważ wszyscy będą musieli stanąć przeciwko swoistym demonom. Rozgrywka opiera się na mechanice deck building’u (budowania talii) z mocno ograniczonym elementem losowym (w tym wypadku tasowania) – i to właśnie zarządzanie skonstruowaną talią zdefiniuje graczom przebieg gry. W dodatku każda rozgrywka to inny przeciwnik (Nemezis), posiadający unikatowy zestaw umiejętności i odporności, przez co jedna strategia nie będzie miała tu użytku, a zdolność taktycznego myślenia może się wcale przydać.

Ważne od wydawcy: „Aeon’s End” pojawia się w wersji polskojęzycznej po raz pierwszy, na podstawie drugiej edycji angielskiej (poprawionej), stąd też edycja polska posiada dopisek „DRUGA EDYCJA”.

No i „Aeon’s End”w głównej mierze tokarcianka, zawierająca trzysta dwadzieścia cztery karty Zaklęć, Artefaktów, Klejnotów, Nemezis i wiele innych, pomocniczych talii. Z ich pomocą gracze będą tworzyć własny arsenał i z nim zmierzą się wrogami z najgłębszych otchłani! Oprócz tego w grze pomocne okazują się też znaczniki i żetony, dodające klimatu rozgrywce.

W „Aeon’s End” gracz wcieli się w potężnego maga Bram. Mnogość kombinacji zaklęć i artefaktów, możliwość grania solo oraz w grupie do czterech osób i unikatowe zdolności postaci zapewniają ogromną regrywalność.

2

 

3

 

Aeons End BOX small

 

Card Divider Art 0010 Prince of gluttons art

 

Card Feral Lightning

 

Card Flare

 

Garu DrowninFlame color 01

 

Minion Avatar of Wrath

 

Monster 6 CrookedMask color 01