Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Age of Darkness: Final Stand | RTS, którego nam potrzeba?

Steam wkrótce wzbogaci się o nową interesującą pozycję. Na razie we wczesnym dostępie. „Age of Darkness: Final Stand” to RTS, w którym będziemy musieli stanąć na czele dobra i powstrzymać nadchodzące zło. Brzmi znajomo? Tak, ale czy to częste w strategiach czasu rzeczywistego?

W ostatnich latach gatunek RTS-ów nie cieszy się przesadną popularnością, a większość produkcji opracowywanych w tej poetyce to raczej niskobudżetowe, niezależne projekty, którym czasem uda się wychylić nad setki innych tytułów, lecz nieczęsto brylują one w branżowych mediach.

Age of Darkness

„Age of Darkness” ma zabrać nas do mrocznego świata fantasy, gdzie czekają na nas liczne zadania, prowadzenie bohatera (i jego rozwój), a także to, co dla gatunku reprezentatywne – rozbudowa osady, szkolenie jednostek, wzmacnianie włości i odpieranie kolejnych nacierających wrogów.

W grze zastosowano coś, co nie do końca jest takie typowe dla RTS-ów – system dnia i nocy korelujący z atakami przeciwników. Za dnia czeka na gracza eksploracja mapy, szukanie skarbów oraz spokojniejsze pozyskiwanie surowców. Nocą natomiast rozpoczyna się inwazja. A ta będzie prowadzona na szeroką skalę, ponieważ twórcy zapowiedzieli, że na obszarze rozgrywki znajdzie się jednocześnie kilkanaście tysięcy jednostek.

Inną intrygującą mechaniką ma być tzw. mgła wojny – nie tylko będzie ona zasłaniać mapę, ale także negatywnie wpłynie na kontrolowane przez nas jednostki. Sposobem na nią ma być zaś system rozświetlania naszej osady i strategicznych punktów.

Twórcy zdecydowali się na wczesny dostęp, aby móc rozwijać projekt i reagować na potrzeby graczy. Oprócz tego pozwoli to im na przeprowadzenie globalnych testów, pozwalających wyłapać błędy – za to cena będzie niższa niż w regularnej sprzedaży. W takim stanie gra ma pozostać przez co najmniej rok.

PlaySide opracowało grę. Wcześniej udało im się stworzyć „The Walking Dead: Saints & Sinners” czy „Zombie Riot”.

Age of Darkness


Źródło: ageofdarkness.com | Age of Darkness : Final Stand (YouTube)