Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Ankh Morpork – planszówka ze Świata Dysku

Phalanx Games Polska, wydawca gry planszowej Boże Igrzysko, która zdobyła tytuł polskiej Gry Roku 2011, już jesienią wyda kolejny planszowy hit – grę Świat Dysku: Ankh-Morpork. Z radością zawiadamiamy, że zostaliśmy oficjalnym patronem medialnym tego tytułu!

Świat Dysku: Ankh-Morpork to gra planszowa, której fabuła opiera się na cyklu książek Terryego Pratchetta o Świecie Dysku. Gracze (od 2 do 4 osób) rywalizują o wpływy w mieście Ankh-Morpork, wcielając się w role najważniejszych bohaterów książek Pratchetta (np. Lorda Vetinariego). Gra jest wydana na oficjalnej licencji twórcy Świata Dysku, dzięki czemu wypełnia ją klimat pełen magii i absurdalnego humoru, znany z książek mistrza.

Zasady gry są proste i intuicyjne, ich tłumaczenie zajmuje 5 minut, sama rozgrywka trwa godzinę. Gracze, za pomocą zagrywanych kart przedstawiających bohaterów i zdarzenia ze Świata Dysku, wykonują setki przedziwnych akcji, by zbudować swoje wpływy w mieście i przeciwstawić się działaniom przeciwników. Do walki o władzę mogą zwerbować każdego, od Żebraczej Ekipy i członków Straży Miejskiej, aż po kadrę Niewidocznego Uniwersytetu i samego Śmierć. Z tymi ostatnimi trzeba będzie oczywiście uważać…

Każdy gracz będzie posiadał inne (w dodatku tajne!) warunkami zwycięstwa, zatem poza planowaniem własnych ruchów grający będą musieli śledzić działania przeciwników i je umiejętnie sabotować. Wiele ról do odegrania i dróg wiodących do zwycięstwa gwarantują niepowtarzalność każdej rozgrywki.

Gra zostanie wydana w polskiej wersji językowej, a jej komponenty będą najwyższej jakości. W jej dużym i solidnym pudle gracze znajdą między innymi: kartonową planszę, drewniane figurki, ponad 130 kart i 50 monet, książeczkę zasad, karty pomocy dla graczy oraz dwunastościenną kostkę. Gra będzie dostępna w przedsprzedaży już we wrześniu.

A-M_okadka

AM_wizualizacja_komponentw