Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Artur Żmijewski jako Detektyw Diggs – tylko na Wonderbook

W ubiegłym tygodniu PlayStation Polska na swoim oficjalnym profilu na Twitterze zapowiedziało Kwiecień z Gwiazdami PlayStation. Zgodnie z komunikatem w każdą środę kwietnia PlayStation Polska ujawniać będzie kolejne gwiazdy, których głosami przemówią bohaterowie z nadchodzących gier na PlayStation 3 w 2013 roku.Kontynuując wprowadzony w 2009 roku projekt lokalizacji 2.0, Sony Computer Entertainment Polska tym razem do współpracy zaprosiło Artura Żmijewskiego – aktora teatralnego i filmowego, znanego też z dubbingów kreskówek.Artur Żmijewski użyczył swojego głosu tytułowej postaci – Detektywowi Diggsowi. Sama gra – Detektyw Diggs to kryminał w stylu noir stworzony przez zdobywców Oskara – Studio Moonbot, specjalnie do Wonderbook na PlayStation 3. Gracze połączą siły z detektywem i molem książkowym Diggsem, aby rozwiązać tajemnicze zbrodnie w Bibliotekowie. Wykorzystując unikalne możliwości Wonderbook, uczestnik gry będzie mógł manipulować światem i odkrywać niespodzianki za każdym rogiem i na każdej stronie.

{youtube}wDk6ZzXBD54{/youtube}

Mówiący głosem Artura Żmijewskiego Diggs to mól książkowy i prywatny detektyw z Bibliotekowa. Jego historia, w świecie przestępstw i oszustw, zaczyna się wraz z otworzeniem Wonderbooka. Diggs zostaje wrobiony w morderstwo swojego najlepszego przyjaciela i szefa – Humpty Dumpty’ego. Gracz musi mu pomóc oczyścić swoje imię i znaleźć prawdziwego złoczyńcę. Czy jesteś w stanie pomóc Diggsowi rozwikłać tę tajemnicę?Artur Żmijewski chwali sobie pracę nad dubbingiem do gry Detektyw Diggs: „Mam bardzo specjalny stosunek (…) do tej roli szczególnie, dlatego, że to jest pierwsza moja rola w grze. Miałem do czynienia z dubbingiem, ale z dubbingiem w kreskówkach, dlatego jest to dla mnie debiut i rzecz niewątpliwie szczególna”. Dodaje także: „Bardzo mi się podoba stylistyka tej gry, bo jest tajemnicza, trochę gangsterska, bardzo filmowa przede wszystkim i myślę, że wszystkim, którzy zasiądą do niej będzie się ona bardzo podobała”.Detektyw Diggs to kolejny po Księdze Czarów od J.K. Rowling tytuł  na Wonderbook. Gra umożliwia nawiązanie niezwykłej więzi pomiędzy Diggsem a graczem, który jest niezbędny w tej opowieści, sprawa jest za duża, by Diggs rozwiązał ją sam. Dzięki unikalnym możliwościom Wonderbook gracz działa razem z Diggsem. Manipuluje światem, aby pomóc rozwikłać tajemnicę. Specjalnego charakteru nadaje opowieści grafika, postacie, narracja i rozgrywka inspirowane klasycznymi filmami noir. 

Sam aktor tak komentuje zabawę z Wonderbook: „Moje dzieci dostały Wonderbooka pod choinkę (…) i jak patrzyłem jak się bawią to mają z tego wielką frajdę, bo to jest bardzo fajne, wciągające (…) jeśli możesz siebie widzieć na ekranie i uczestniczyć w grze, być częścią tej gry.”Przypomnijmy, że Sony Computer Entertainment Polska zapraszając do współpracy Artura Żmijewskigo kontynuuje projekt Lokalizacje 2.0, którego celem jest zapewnienie polskim użytkownikom najwyższej jakości korzystania z gier oraz usług PlayStation w języku polskim. Założenia projektu to w skrócie: Najlepsze tłumaczenia – do tego dążymy,Największe gwiazdy –  dlatego je zatrudniamy,Najwyższy komfort – oferowanych usług.Premiera gry Detektyw Diggs tylko na Wonderbook –  już pod koniec maja 2013!