Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Atlantyda: Wyspa Bogów na Wspieram.to

 

Kolejny tytuł od twórców takich tytułów jak “Martians: A story of Civilization”, “Achaja” czy “Pan Lodowego Ogrodu” potrzebuje Waszego wsparcia! Tym razem gracze będą mogli wybrać się na mityczną Atlantydę! Szczegóły dotyczące zbiórki poniżej! W chwili obecnej projekt został sfinansowany 75%. Do końca zbiórki pozostało jeszcze 13 dni – pomóżcie wypełnić cel w 100%! Link do akcji na Wspieram.to.

 

Słyszeliście o „Panu Lodowego Ogrodu” czy „Achaję” w wersji planszowej od Krzysztofa Wolickiego? Jeżeli tak, wiecie więc, że gry z jego warsztatu cechują się wysoką grywalnością i unikatowym charakterem, a w wielu rankingach zajmują wysokie, czasem najwyższe miejsca. Obecnie autor wraz z zespołem RedImp prowadzą zbiórkę na nową, obiecującą grę, „Atlantydę: Wyspę Bogów” (https://wspieram.to/atlantyda).

Co ciekawe, konwencja znana z Wspieram.to – czyli uzyskiwania nowych progów wsparcia, a co za tym idzie, wzbogacania gier o kolejne dodatki – została niejako zintegrowana ze zbiórką prowadzoną na Kickstarterze, dzięki czemu obie zbiórki na „Atlantydę: Wyspę Bogów” zostaną podsumowane i w momencie, gdy na polskiej platformie tytuł uzyska kwotę potrzebną do wydania, automatycznie uzyska wszelkie cele, jakie udało się odblokować dla angielskiej i niemieckiej wersji na Kickstarterze (i vice versa).

Jak grać?

W grze „Atlantyda: Wyspa Bogów” gracze reprezentują najwyższych kapłanów mitologicznych bogów, dla których wznoszą monumenty na legendarnej Atlantydzie tuż przed czasem ostatecznej zagłady. Jest to logiczna gra karciana z czterema planszami reprezentującymi regiony Atlantydy.

W każdej turze gracze będą mieć do dyspozycji pięć akcji, dzięki którym będą starać się rekrutować mieszkańców jako nowych wyznawców swojego boga, odprawiać święta na jego cześć oraz budować świątynie tak, aby ukończyć ich budowę przed innymi graczami, co zapewni im łaskę bogów i przetrwanie zapowiedzianej zagłady wyspy.

Tło fabularne

Przed narodzinami znanych nam cywilizacji istniała wspaniała wyspa, zwana przez współcze­snych badaczy Atlantydą. Była zamieszkała przez cywilizację, która stworzyła wspaniałą kulturę oraz technikę ze szczególnymi osiągnięciami w architekturze i sztuce. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie łaska licznych bogów, którym mieszkańcy Atlantydy oddawali część, budując dla nich wspaniałe monumenty.

Bogom nie przeszkadzało to, że taka wspaniała cywilizacja oddaje cześć nie tylko im. Niestety, plan bogów nie był idealny i wszystko przybrało zły obrót za sprawą młodsze­go pokolenia bogów, a konkretnie do kataklizmu przyczynił się Ares, syn Zeusa i Hery. Jego nikczemnościom nie było końca, a okrucieństwo cechujące jego wyznawców i wywoływane przez nich zniszczenia zapoczątkowały wojnę domową w kraju, który do czasów narodzin Aresa miłował tylko pokój. Konflikt, jaki wybuchł wśród mieszkańców, podzielił cywilizację Atlantydy, jak i samych bogów. Dotychczas tylko patrzyli na rozwój ludzi, a teraz zaczęli coraz częściej ingerować w ich świat, jak również toczyć walki między sobą. Cześć starych bogów przewidziała, że prędzej czy później cywilizacja ulegnie zniszczeniu przez narastający konflikt między bogami, w którym ludzkie istnienie przestaje mieć znaczenie. W obawie przed tym postanowili chronić swoich wyznawców, zsyłając liczne wizje na kapłanów, lub pojawiali się w ludzkiej postaci jako prorocy wiary. Ostrzegali przed zagładą, dostarczając informacje o odległych lądach, które dla ludzi mogą być jedyną nadzieją na przetrwanie.

Gniew bogów narastał coraz bardziej, aż pewnego dnia najstarsza z nich, Nammu, stworzycielka pierwotnego morza, w swej rozpaczy postanowiła zakończyć cierpienie mieszkańców Atlantydy, zatapiając ją. Część mieszkańców wyspy dzięki łasce swoich Bogów przeżyła i przybyła do różnych zakątków świata, przynosząc swoją wiedzę do rodzących się tam kultur.

https://wspieram.to/atlantyda

atlantyda game 1

 

atlantyda game 2

 

atlantyda game crew

1

 

2

 

3

 

Początek 4