Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Atlantyda wzywa na pomoc!

 

Do zakończenia zbiórki na nową grę wydawnictwa RedImp pozostał niespełna tydzień, a tytuł wciąż potrzebuje pomocy fanów poprzednich gier Krzysztofa Wolickiego i sympatyków gier bez prądu. Wszystkich, którzy nie boją się rozgrywek w świecie realnym oraz szukającym wytchnienia w upalne dni „Atlantyda: Wyspa Bogów” powinna wyjść naprzeciw. A do ufundowania tytułu pozostało tak niewiele!

 

Sama gra posiada dość ciekawe tło fabularne, mimo że jego znajomość nie będzie przesadnie wymagana do rozpoczęcia rozgrywki, bowiem zasady są proste i szybkie do nauczenia, a partia dynamiczna i przyjemna, choć bardzo zachęca do planowania i taktycznego myślenia.

Przed narodzinami znanych nam cywilizacji istniała wspaniała wyspa, zwana przez współcze­snych badaczy Atlantydą. Była zamieszkała przez cywilizację, która stworzyła wspaniałą kulturę oraz technikę ze szczególnymi osiągnięciami w architekturze i sztuce. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie łaska licznych bogów, którym mieszkańcy Atlantydy oddawali część, budując dla nich wspaniałe monumenty.

Bogom nie przeszkadzało to, że taka wspaniała cywilizacja oddaje cześć nie tylko im. Niestety, plan bogów nie był idealny i wszystko przybrało zły obrót za sprawą młodsze­go pokolenia bogów, a konkretnie do kataklizmu przyczynił się Ares, syn Zeusa i Hery. Jego nikczemnościom nie było końca, a okrucieństwo cechujące jego wyznawców i wywoływane przez nich zniszczenia zapoczątkowały wojnę domową w kraju, który do czasów narodzin Aresa miłował tylko pokój. Konflikt, jaki wybuchł wśród mieszkańców, podzielił cywilizację Atlantydy, jak i samych bogów. Dotychczas tylko patrzyli na rozwój ludzi, a teraz zaczęli coraz częściej ingerować w ich świat, jak również toczyć walki między sobą. Cześć starych bogów przewidziała, że prędzej czy później cywilizacja ulegnie zniszczeniu przez narastający konflikt między bogami, w którym ludzkie istnienie przestaje mieć znaczenie. W obawie przed tym postanowili chronić swoich wyznawców, zsyłając liczne wizje na kapłanów, lub pojawiali się w ludzkiej postaci jako prorocy wiary. Ostrzegali przed zagładą, dostarczając informacje o odległych lądach, które dla ludzi mogą być jedyną nadzieją na przetrwanie.

Gniew bogów narastał coraz bardziej, aż pewnego dnia najstarsza z nich, Nammu, stworzycielka pierwotnego morza, w swej rozpaczy postanowiła zakończyć cierpienie mieszkańców Atlantydy, zatapiając ją. Część mieszkańców wyspy dzięki łasce swoich Bogów przeżyła i przybyła do różnych zakątków świata, przynosząc swoją wiedzę do rodzących się tam kultur.

Jeżeli macie ochotę na zagranie albo chcecie wesprzeć polskich twórców gier planszowych – warto zajrzeć po więcej informacji na stronę z trwającą akcją, gdzie również można wesprzeć projekt.

https://wspieram.to/atlantyda 

 

 

1

 

3

 

Początek 4