Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Autostrada do Hard City!

Zbiórka na Kickstarterze mająca ufundować półkooperacyjnegoameritrasha „Hard City” Adama Kwapińskiego („Nemezis”, „Lords of Hellas”) i Marka Raczyńskiego udała się! Co ciekawe wszystkie bilety do „Hard City” wyprzedały się i twórcy musieli rezerwować nowe połączenia, ponieważ cała akcja zebrała ponad 150% potrzebnej kwoty i to nie w polskich złotych, lecz w zielonych amerykańskich dolcach! Dzięki temu finalna wersja gry odrobinę się rozszerzy i będzie cieszyć szczęśliwych właścicieli dodatkowymi możliwościami rozgrywki.

„Hard City” to gra przeznaczona od jednego (tytuł został wzbogacony o wariant solo) do pięciu graczy, którzy wcielą się albo w Doktora Zero (szalonego naukowca, odpowiedzialnego za stworzenie i nasłanie na miasto zgrai mutantów) albo policjantów, starających się powstrzymać niespodziewaną inwazję groźnych istot. Odwaga i pączki to nie jedyne, co jako gliny gracze będą mieć na podorędziu w rozgrywce i już w podstawowym arsenale czeka wiele różnorakich broni, za pomocą których zabawa stanie się jeszcze bardziej zażarta i efektowana.

2

Wszystko zostało utrzymane w estetyce neonowych lat 80. i tego, co serwowało amerykańskie kino akcji tamtego okresu, włącznie z osobliwymi obrazami grozy, nurtem żywych trupów bądź znamienitą „Akademią Policyjną” – i każdy z tych elementów mniej lub bardziej będzie można odnaleźć w pudełku z grą. Jednak piękne wykonanie to nie tylko warstwa graficzna, bowiem jakość figurek i ich modelowe warianty również robią oszałamiające wrażenie.

Obecnie trwają prace nad ukończeniem i dopracowaniem każdego elementu, aby zapobiec ewentualnym błędom, a co za tym idzie – opóźnieniom i trudnością w rozgrywce. Ostatnie testy i wprowadzenie dodatkowych zmian pozwoli także rozszerzyć tytuł o nowe możliwości mechaniczne i narracyjne, dzięki czemu zabawa powinna stać się jeszcze bardziej różnorodna, angażująca i przyjemna.

4a

7

 

8

 

99 ostatnie