Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

AuZtralia niedługo u wspierających

Wydawnictwo Phalanx Games ogłosiło, że wyczekiwana „AuZtralia” Martina Wallece’a – niejako kontynuacja świetnie przyjętego „Studium w Szmaragdzie” tego samego autora, na bazie prozy Neila Gaimana – (nasza recenzja tutaj: www.kawerna.pl/gry-dzial/recenzje) wreszcie znalazła się w magazynie i niedługo zawita w rękach wspierających, po nich grą będą cieszyć się wszyscy, którzy zdecydowali się kupić tytuł w przedsprzedaży. Następnie egzemplarze powędrują do głównego dystrybutora, tj. Vertima, skąd powinny trafić do powszechnej sprzedaży.

Cała akcja „AuZtralii” osadzona jest w alternatywnej historii, gdzie Australia to praktycznie dziewiczy ląd opanowany przez Przedwiecznych i ich wyznawców. Serce kontynentu zostało skażone i nikt, kto próbuje dotrzeć tam z „bluźnierczych” pobudek nigdy nie powróci w pełnej poczytalności, ale wojska ludzkości mimo doświadczeń postanawiają wywalczyć dla siebie lepszą przyszłość.

1 start auzt 2

W tytule gracze wcielają się w dowódcę inwazyjnych wojsk, który przed rozpoczęciem ofensywy musi zgromadzić – za pomocą farm i plantacji – odpowiednie środki, do wyszkolenia i utrzymania regularnych oddziałów. Jednak przemieszczanie się po niemalże pustynnych obszarach Australii nie jest wcale takie proste, dlatego też budowa kolei jest czymś, co ułatwi nie tylko organizację wojsk, ale pozwoli również utworzyć gospodarstwo w znacznej odległości od portu. Uważać trzeba tylko na czas, ponieważ po przebudzeniu Przedwiecznych wybudowanie i utrzymanie farm i plantacji będzie najmniejszym z wyzwań gracza.

1 start auzt 3

1 start auzt 4