Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

AuZtralia w listopadzie

Jeszcze tego roku gracze będą mogli zmierzyć się z Cthulhu i innymi Przedwiecznymi w połączeniu strategii oraz ekonomii, czyli „AuZtralii” Martina Wallace’a. Co ciekawe, tło fabularne nawiązuje i kontynuuje niejako motywy z innej gry projektanta, „Studium w Szmaragdzie”, powstałej na bazie opowiadania Neila Gaimana.

Cała akcja osadzona jest w alternatywnej historii, gdzie Australia to praktycznie dziewiczy ląd opanowany przez Przedwiecznych i ich wyznawców. Serce kontynentu zostało skażone i nikt, kto próbuje dotrzeć tam z „bluźnierczych” pobudek nigdy nie powróci w pełnej poczytalności.

W tytule gracze mają się wcielić w dowódcę inwazyjnych wojsk, który przed rozpoczęciem ofensywy musi zgromadzić – za pomocą farm i plantacji – odpowiednie środki, do wyszkolenia i utrzymania regularnych oddziałów. Jednak przemieszczanie się po niemalże pustynnych obszarach Australii nie jest wcale takie proste, dlatego też budowa kolei jest czymś, co ułatwi nie tylko organizację wojsk, ale pozwoli również utworzyć gospodarstwo w znacznej odległości od portu. Uważać trzeba tylko na czas, ponieważ po przebudzeniu Przedwiecznych wybudowanie i utrzymanie farm i plantacji będzie najmniejszym z wyzwań gracza.

Gra ma ukazać się w listopadzie za sprawą opolskiej oficyny Phalanx Games, która w swym portfolio posiada już podobne – udane – tytuły, w tym wspomniane „Studium w Szmaragdzie” czy zbliżające się „NantyNarking”, czyli nową inkarnację popularnego „Świata Dysku: AnkhMorpork”.

IMG 20180818 205923

 

IMG 20180818 223755

 

IMG 20180819 220407