Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Baldur’s Gate 3 – nadejście Cthulhu?!

Larian Studios zapowiedziało, że pracuje nad trzecią częścią serii „Baldur’s Gate”. Spodziewano się tego, ale i tak jest to dobra wiadomość, szczególnie dla fanów klasycznych gier RPG.

Twórcy m.in. „Divinity: Grzech pierworodny” oficjalnie potwierdzili, że zamierzają opracować „Baldur’s Gate III”, będący kolejną przygodą w świecie, w którym Wrota Baldura ponownie staną przed zagrożeniem. Nad Zapomnianymi Krainami zawisły czarne chmury i – o ile nikt nie postanowi ich odegnać (czyt. gracz) – wszystko, co pozostało na tych ziemiach zostanie pożarte od środka.

Obecnie przy produkcji ma pracować już ponad trzysta osób, a sami twórcy zapowiadają, że będzie to znacznie większa i poważniejsza realizacja niż „Divinity: Grzech pierworodny II”, która została w miarę ciepło przyjęta przez graczy oraz uznawana jest za cokolwiek imponującą i udaną.

Podobno fabuła trzeciej odsłony „Baldur’s Gate III” została zaprojektowana na bazie kampanii z piątej edycji klasycznej (papierowej) gry RPG „Dungeons & Dragons”, dokładnie na „Descent into Avernus”. Samo studio nie zdradziło jednak przybliżonej daty premiery, ani tego, co dokładnie znajdzie się w historii gry – zapewnia za to, że nie wypuści tytułu dopóki nie będzie pewne, że produkt jest w pełni gotowy i zdatny do użytku.


Źródło: baldursgate3.game/LarianStudios/YouTube