Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Baldurs Gate wskrzeszony?

Internet obiegła dziś wieść. A właściwie WIEŚĆ.

Przywrócono do życia stronę baldursgate.com. Zaraz po wejściu zagląda nam w oczy znajoma czaszka z pudełka pierwszej części Wrót Baldura, a za nią, w cieniu, kryją się portrety bohaterów sagi. W tle zaś leci skomponowany przez Michaela Hoeniga main theme, który witał nas w menu. W raz ze zmartwychwstaniem strony pojawiła się nadzieja na kontynuację, a wśród internautów jak grzyby po deszczu wyrosły teorie, co może oznaczać odświeżenie witryny. Wiodą tu prym dwie teorie. Pierwsza zakłada remake HD obu Baldurów, druga zaś… druga przewiduje powstanie trzeciej części. Więcej w rozwinieciu niusa.

 

Właścicielem strony jest studio Beamdog, odpowiedzialne za MDK 2 w wersji HD. Jednym z prawcowników jest Trend Oster, były członek Bioware, twórców Baldur’s Gate, zaś jego wpis na twitterze (https://twitter.com/#!/TrentOster/status/170634043753381888) został odkopany i podgrzał tylko atmosferę.

Ponadto w kodzie strony baldursgate.com ukryta jest informacja o Infinity Engine, silniku, na którym działały klasyki cRPG, Torment, Icewind Dale i oczywiście Baldur’s Gate.
Czyżby przed wyruszeniem w drogę znów należało zebrać drużynę?