Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Gry

Batman przeniesiony na planszę Talismana: Magii i Miecza

Na bazie „Talismana: Magii i Miecza” powstał „Talisman: Batman Super-Villains Edition”, gra, w której gracze wcielą się w najbardziej znanych wrogów Mrocznego Rycerza (Jokera, Harley Quinn, Poison Ivy, Bane’a etc.). Co ciekawe, w tytule nie chodzi o to, aby złoczyńców wsadzić za kratki, ale by wykiwać kolegów z celi, pokonać Batmana i uwolnić pozostałych więźniów. Tak, tu wcielacie się w skórę antagonistów. A w grze – podobnie jak w pierwowzorze – tylko jedna osoba może zostać zwycięzcą!

Gra została udostępniona w przedsprzedaży na Warner Bros. Shop, gdzie tytuł można zamówić w cenie 74,95 dolarów – data wysyłki przewidziana została zaś na 30 września. „Talisman: Batman Super-Vilains Edition” dostępna jest również za pośrednictwem Amazona, tyle tylko że wysyłka (na terenie Stanów) wynosi dodatkowe 15,99 dolców. Z kolei sklep Warnera oferuje darmowe podesłanie przy zamówieniach powyżej 100 dolarów.

Nie wiadomo na razie, czy gra ukaże się w języku polskim. Obecnie oficjalnym dystrybutorem „Talismana” nad Wisłą jest Galakta. Z drugiej strony, trudno powiedzieć, kto w przypadku tego tytułu korzysta z licencji – Warner Bros. czy Fantasy Flight Games?

Opis:

Skradaj się, walcz i eksploruj miejsca w drodze do zwycięstwa w tematycznej wersji „Talismana”. Z celami ustanowionymi przez wybranego złoczyńcę i wieloma przeszkodami, gracze przechodzą przez Azyl Arkham, unikając sanitariuszy, więziennych stróży, a przede wszystkim Batmana, Robina i Batgirl. Tylko tak może się udać uwolnienie pozostałych więźniów i zostać królem albo królową podziemia.

W zestawie z grą można znaleźć: 1 tematyczną, autorską planszę, 12 kart postaci, 1 kartę Batmana, 102 karty spotkań, 24 karty osiągnięć, 28 kart nabytków, 4 karty klucza, 4 żetony sojuszy, 6 kości, 12 figurek bohaterów, 1 figurka Batmana, 6 ściąg, 30 żetonów monet, 30 żetonów spotkań/starć, 36 żetonów losu oraz księgę zasad.


Źródło: wbshop.com